مانی رسانه ManiMedia

رویدادهای تیم ملی ایران و عراق بررسی شد

به گزارش سرویس ورزش مانی رسانه- دیدار تیم ملی کشورمان امروز از ساعت ۱۷:۳۰ به وقت تهران در ورزشگاه بین المللی امان مقابل عراق برگزار می شود.

* مطمئنا عراق با بازی فیزیکی به دنبال بر هم زدن ریتم تیم ایران است و ملی پوشان کشورمان باید خونسردی و تمرکزشان را حفظ کنند.

* جلال چراغپور گفت:فدراسیون فوتبال بدون شک مقصر است. کودک چهارساله هم می داند که تحریم های اقتصادی مانع از انتقال ارز می شود. آنوقت آقایان می گویند به همین خاطر پول ویلموتس با تاخیر پرداخت شد. اگر صعود نکنیم شک نداشته باشید که همین مدیران فدراسیون مقصر اصلی هستند.

* تیم‌های ملی فوتبال عراق و ایران امروز (پنجشنبه) در چارچوب مسابقات انتخابی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در کشور اردن به مصاف هم خواهند رفت و جواد خیابانی گزارش این دیدار را برعهده خواهد داشت.

* کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال عراق همچنین خطاب به هواداران عراقی اظهار داشت: هواداران نقش مهمی دارند و باید تصویر روشنی از تمدن  کشورمان در بازی برابر ایران به نمایش بگذارند. هواداران باید از  شعارهای سیاسی دوری گزینند و مورد سوء‌استفاده برخی‌ها در بازی برابر ایران قرار نگیرند.

*یکی از نزدیکان تیم ملی فوتبال عراق به خبرگزاری بغداد الیوم گفت: تیم تحت هدایت سرچکو کاتانتس با تاکتیک ۳ – ۴ – ۳ برابر ایران بازی می‌کند که در زمان دفاع به ۱ – ۴ – ۵ تغییر می‌یابد.از  نگاه این فرد ترکیب تیم ملی فوتبال این کشور برابر ایران بدین شرح خواهد بود:محمد حمید، ربین سولاقا، احمد ابراهیم، سعد ناطق، علاء مهلاوی، علی عدنان، صفا هادی، امجد عطوان، بشار رسن، همام طارق و مهند علی.

* سعد قیس گفت: فهرست تیم ملی فوتبال عراق برای بازی برابر ایران تغییر بزرگی نداشته و بازیکنانی که برابر هنگ‌کنگ و کامبوج بازی کردند در این بازی نیز حضور دارند.وی اضافه کرد: فکر می‌کنم عدم دعوت از جوستین میرام  بیشتر از غیبت احمد یاسین در بازی تیم ملی عراق تاثیرگذار خواهد بود. دشواری برای عراق در بازی با ایران نمی‌بینم و شکست دادن این تیم غیر ممکن نیست.

*فدراسیون عراق خبر داد که فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) با استفاده از ماسک از سوی بازیکنان این تیم مقابل ایران در حمایت از معترضان در این کشور مخالفت کرد.حسین الخرسانی، سخنگوی فدراسیون عراق گفت: فدراسیون با درخواست هواداران در حمایت از معترضان در کشور، با فیفا مکاتبه کرد. فیفا استفاده از ماسک در بازی با ایران برای حمایت از معترضان را رد کرد اما با استفاده از بازوبندهای مشکی موافقت کرد.

* سید محمد علوی گفت: عراق به لحاظ داشتن مهره‌های خوب و کارآمد یکی از بهترین تیم‌های آسیا است که اگر درگیر مشکلات داخلی نبودند از مدعیان خیلی جدی راهیابی به جام جهانی محسوب می‌شدند. ضمن این که همین الان و با همین شرایط هم باید آنها را مدعی دانست.هافبک پیشین تیم ملی ایران بیان داشت: تصور این که بازی ساده‌ای مقابل عراق داریم و خودمان را از پیش برنده بدانیم، عین ساده انگاری است. البته که همه ما ایرانی‌ها دوست داریم در این بازی برنده شویم تا شرایط مان در جدول بهتر شود، اما قطعا کار ساده‌ای برای پیروزی بر عراق پیش رو نداریم.

* رحمان رضایی گفت:بازیکنان عراقی هم قدرتی هستند و هم در عین حال از تکنیک بالایی بهره می‌برند و ضریب هوشی آنها هم خوب است. به خاطر همین است که در سالهای اخیر فوتبال ملی ما مقابل این تیم دچار دردسر می‌شود. البته باید گفت تیم ایران از هر نظر نسبت به عراق برتر است و ما باید از این برتری نهایت استفاده را ببریم. لحظه‌ای غفلت از تیم عراق می‌تواند برای ما گران تمام شود.نقش بازیکنان خط دفاعی ما در این بازی بسیار حساس است چون عراقی‌ها مهاجمان خطرناکی دارند که از کوچکترین موقعیتها می‌توانند بهترین استفاده‌ها را ببرند. اگر از عراق گل بخوریم گل زدن به این تیم سخت می‌شود. اما اگر به آنها گل بزنیم زمینه گل‌های بعدی هم ایجاد می‌شود چون شکست در این بازی به هیچ وجه به درد عراق نمی‌خورد.

* ستار همدانی گفت: ما باید در این بازی نیم نگاهی هم به نباختن داشته باشیم. فرق شکست و مساوی برای ما خیلی زیاد و تعیین کننده است. ایران باید بنا را بر نباختن بگذارد. ما در مرحله برگشت دو بازی در خانه مقابل بحرین و عراق در خانه داریم و می‌توانیم روی پیروزی‌های خانگی و  امتیازات آن دو بازی حساب باز کنیم. متاسفانه روزی که با ۱۴ گل کامبوج را شکست دادیم قدری غرور کاذب وارد تیم شد و این باعث شد تا بازیکنان ما بحرینی‌ها را قدری دست کم بگیرند. در واقع زدن ۱۴ گل به کامبوج به ضرر ما تمام شد و باعث شد به بحرین ببازیم. امیدوارم این اشتباه را مقابل عراق تکرار نکنیم. نقش وحید هاشمیان در تیم ملی بسیار مهم است و او باید با ارتباطاتی که با بازیکنان دارد، آنها را هم از حال و هوای پیروزی پر گل مقابل کامبوج خارج کند و هم از حال و هوای شکست مقابل بحرین. این می‌تواند عامل مهمی برای پیروزی مقابل عراق باشد.

* حسن روشن گفت:متاسفانه کی‌روش در سالهایی که در ایران بود اصلا در بحث سازندگی وارد نشد و همه تمرکزش را گذاشت روی تیم بزرگسالان و این باعث شد تا امروز ویلموتس کارش را با تیم ملی از صفر آغاز کند. کی‌روش وظیفه داشت به جز تیم ملی بزرگسالان بر تیم‌های پایه به خصوص تیم امید هم نظارت داشته باشد و مربیانی را در کادرش پرورش دهد که بعد از او سرمایه فوتبال ایران باشند. اما این کار را نکرد.وی اضافه کرد: اگر در یک مقطعی فوتبال ما مربیانی مثل حشمت مهاجرانی، منصور پورحیدری، حسن حبیبی، اصغر شرفی و دیگران را داشت، ثمره حضور مربیان خارجی خوبی بود که به جز تمرین دادن و ارنج کردن، به کار سازندگی مربیان هم پرداختند. کاری که کی‌روش از آن غافل بود و یا تعمدا انجام نداد.

* جلال چراغپور گفت:بدون شک یک بازی کاملا خاص با حریف سنتی خودمان داریم که با حکم فیفا قرار است در کشور بی طرف برگزار شود. دیداری که نا خودآگاه بازیکنان تیم ملی ایران را تحت تاثیر باخت مقابل بحرین قرار می دهد.اعتماد به نفس بازیکنان با وجود باختی که کسب کردیم کمتر شده است اما این بدان معنی نیست که ترس داشته باشیم. موضوع روانی در این دیدار بسیار اهمیت دارد که به نظر می رسد شرایط خوبی نداشته باشیم. ما هرگز نشاط و شادابی لازم را برای غلبه بر عراق نداشتیم. در دوران آقای کی روش هم دیدید که پس از هماهنگی هشت ساله ای که با این مربی داشتیم نتوانستیم آنها را در جام ملت های ۲۰۱۹ ببریم. در جام ملت های ۲۰۱۵ آسیا در کشور استرالیا نیز به این تیم در ضربات پنالتی باختیم و حذف شدیم.متاسفانه تیم ملی ایران شناخت کمتری از انها دارد. بازیکن ایرانی در لیگ عراق بازی نمی کند و این تیم را خیلی خوب هم نمی شناسیم. این موضوع می تواند برای تیم ملی ایران خطرناک باشد.