مانی رسانه ManiMedia

رویترز:ترور مسعود مولوی با هماهنگی دو مامور اطلاعاتی ایران در استانبول/مانی رسانه:سازمان امنیتی ترکیه خبر داشت!

به گزارش سرویس بین الملل مانی رسانه- چهار ماه از ترور مسعود مولوی در استانبول ترکیه می گذرد.که خبرگزاری رویترز روز جمعه، هشتم فروردین‌ماه، در گزارشی اختصاصی نوشت که او به دستور دو مامور اطلاعاتی جمهوری اسلامی به قتل رسیده است.

این خبرگزاری گزارش خود را به نقل از «دو مقام ارشد در دولت ترکیه» نوشته، اما به نام این مقامات اشاره نکرده است.

مسعود مولوی وردنجانی، ۳۲ ساله، روز پنج‌شنبه، ۲۳ آبان سال ۹۸، در محله شیشلی استانبول هدف اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد. قاتل یک گلوله به قلب و یک گلوله به پای آقای مولوی شلیک کرده بود.

در همان زمان رسانه‌های ترکیه از مسعود مولوی به عنوان یک چهره امنیتی مرتبط با دستگاه‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی نام بردند.

حال خبرگزاری رویترز می‌گوید که همین دستگاه‌های اطلاعاتی در ترور آقای مولوی دست داشته‌اند.

به گفته یکی از مقام‌های امنیتی ترکیه که با این خبرگزاری گفت‌وگو کرده است، چند مظنون در این پرونده از جمله فرد قاتل اقرار کرده‌اند که «به دستور دو مامور اطلاعاتی در کنسول‌گری ایران» دست به این اقدام زده‌اند.

این دو مامور، به گفته منبع رویترز بر اساس «اقرار مظنونین»، «پاسپورت دیپلماتیک دارند و دستور ترور را صادر کرده‌اند».

حال رویترز نوشته است که دولت ترکیه قرار است مسئله قتل مولوی را با دولت ایران رسما مطرح کرده و «دادستانی ترکیه نیز پیگیر این پرونده است».

به گزارش مانی رسانه، در حالی رویترز این خبر را نشر داده است که ماه ها پیش مانی رسانه به نقش افراد وابسته به اطلاعات سپاه در ترور مسعود مولوی اشاره کرده بود.

علاوه بر این به ناکارآمدی سیستم امنیتی ترکیه در حفظ امنیت جانی مخالفان رژیم ایران اشاره داشته ایم که همواره سیستم اطلاعاتی و امنیتی ترکیه سعی بر این دارد تا ناکارآمدی خود را در نقش نوشدارو بعد از مرگ سهراب به میان بگذارد.

نکته جالب این است که چگونه مامورین و مزدوران سپاه پاسداران را مامورین اطلاعات ایران نامیده و از نام بردن “سپاه” پرهیز کرده اند و همواره سفارتخانه ها رژیم ایران محلی برای ترور و بمب گذاری های ضد انسانی بوده است. آن هم در کشوری همچون ترکیه که بده بستان تجاری و سیاسی این دو کشور با هم دارند.

طبق اطلاعات بدست آمده،مسعود مولوی ماه ها قبل از ترور نه تنها به سفارت آمریکا در استانبول مراجعه و درخواست کمک کرده است بلکه قبل از ترور نیز با مامورین امنیتی و اطلاعاتی ترکیه ارتباط برقرار می کند و خطرهای پیرامون خود را گوشزد می کند. که افسوس نه آن گوش کرد نه این امنیت را برقرار کرد.

در این گزارش متهمین اصلی ترور مسعود مولوی، سازمان اطلاعاتی و امنیتی ترکیه می باشد که با توجه به آگاه بودن خطرات پیرامون مسعود مولوی،هیچ اقدامی نکردند و منجر به ترور شد.