مانی رسانه ManiMedia

روابط جنسی به عنوان سلاحی برای تسلط

مانی رسانه-برخی از زوجین برای برقراری رابطه جنسی با یکدیگر قواعد و محدودیت‌های سختگیرانه‌ای می‌گذارند. برای مثال برخی از روابط جنسی به عنوان سلاح استفاده کرده تا به خواسته‌هایشان برسند یا برخی دیگر باور دارند که زن و شوهر در صورت عصبانیت و دلخوری نباید با یکدیگر رابطه برقرار کنند. اما این باورها تا چه میزان درست است؟

به گزارش سرویس پزشکی مانی رسانه-در ارتباط های  نادرست رابطه جنسی سلاح محسوب می‌شود. یک سلاح محکم مثل یک مانع زن و مرد را از هم دورتر می‌کند. مردم زیادی وجود دارند که از روابط جنسی برای تسلط بر پارتنرشان استفاده می‌کنند. افراد بی شماری هستند که روابط جنسی برایشان مهمترین مسئله در قدرت و تسلط محسوب می‌شود. به احتمال زیاد رایج‌ترین عقیده این است که باید اوضاع همه جوره خوب باشد تا روابط جنسی نیز وجود داشته باشد.

زوجی می گوید در ارتباط بین ما مرد حد و مرزها را تعیین می‌کند. او می‌گفت قبل از رابطه جنسی همه چیز باید بین من و شریک جنسی ام  خوب باشد. باید احساس خوبی نسبت به او داشته باشم و همچنین برعکس آن هم باید باشد باید گرمی و محبت او را احساس کنم. علاقه و صمیمیت او را درک کنم. حال اینکه اغلب این حالت‌، تنها یکبار در ماه یا حتی کمتر بین این زوج ایجاد می‌شد.

مثال‌ بالا باورهای نامعقول زیادی را در رابطه با روابط جنسی و ارتباطش با عشق و عصبانیت نشان می‌دهد.

برخی از زوج‌ها صبر می‌کنند تا عصبانیتشان فرو بنشیند یا با صحبت درباره احساساتشان ساعت‌ها وقت صرف از بین بردن ناراحتی‌های احساسی‌شان می‌کنند (در نتیجه اغلب پریشان‌شان را افزایش می‌دهند). اما زوج‌های زیادی هستند که می‌دانند روابط جنسی عصبانیت را کاهش می‌دهد وقتی آنها ناراحت و عصبانی باشند به تخت خواب می‌روند و آن را با نزدیکی و نوازش جسمانی کاهش می‌دهنداین زوج‌ها هرگز اجازه نمی‌دهند که این فشار مانع کسب رضایت جنسی‌شان شود.

باور نادرستی که وجود دارد این است که در روابط جنسی باید بی بروبرگرد عشق وجود داشته باشد. در فرهنگ غرب عشق و روابط جنسی طوری به هم مربوط شده‌اند که واژه عشق ورزی مترادف با رابطه جنسی محسوب می‌شود. اما عشق کالایی نیست که بتوان آن را تولید کرد. عشق می‌تواند از روابط جنسی نیز به وجود آید. وقتی دو نفر یکدیگر را دوست دارند و جذب یکدیگر می‌شوند و روابط جنسی خوبی نیز با هم دارند، عشق می‌توانند میان آنها به وجود آید. و لازم نیست قبل از رابطه عشق به میزان زیادی احساس شود.

باور نامعقول دیگر این است که روابط جنسی بین زن و مرد باید همیشه خاص و گرم و آتشین باشد تا دو طرف را راضی کند. اگر هر رابطه باید عملکردی ۴ وب باشد زوج‌ها رابطه جنسی خود انگیخته و نزدیکی‌های عادی را که باعث صمیمیت عاطفی و تسکین جسمی می‌شود از دست می‌دهند. آنهایی که هیچ چیز جز روابط جنسی عالی نمی‌خواهند سرانجام ناامید و حریص می‌شوند. فردی که فقط در رستوران‌های ۴ وب غذا می‌خورد ممکن است تمام مدت دچار سوء تغذیه شود.

بسیاری از مردم در یافته‌اند که با وجود عشق و محبت پارتنرشان روابط جنسیشان رضایت‌بخش نیست. پیام‌های عشقی و پیام‌های جنسی هم معنا نیستند. آنهایی که با تمام وجود عاشق یکدیگر هستند ممکن است آنقدر درگیر مسائل عاطفی شوند که تمایلات جنسی‌شان پراکنده شود و در نتیجه کمتر تحریک شوند. آنهایی که معتقدند روابط جنسی و عشق باید با هم وجود داشته باشد و بر آن تأکید می‌کنند و اعتقاد دارند که عصبانیت، آزردگی یا ناراحتی باید قبل از برقراری رابطه از بین برود، مغبون به حساب می‌آیند.

زوج‌هایی که یاد می‌گیرند از انواع روابط جنسی با یکدیگر لذت ببرند تضادهای کمتر و ازدواج بهتری نسبت به آنهایی که روابطشان را محدود می‌کنند خواهند داشت. آنهایی که روابط جنسی‌شان را محدود می‌کنند سرانجام از هم ناراحت می‌شوند و خسارات زیادی خواهند دیدآنهایی که از روابط جنسی به عنوان سلاح استفاده می‌کنند اشتباهی بزرگی مرتکب می‌شوند. هر کس این روابط را شرایطی پیچیده برای همسرش بکند، خودش را به دردسر بزرگی می‌اندازدزندگی با مردم پرتوقع سخت است و باعث ناراحتی و نارضایتی می‌شود. در مسائل جنسی نیز قوانین و قواعد افراطی می‌تواند صمیمیت جنسی خوب را از بین ببرد.