مانی رسانه ManiMedia

رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ امروز برگزار می شود

به گزارش سرویس ورزش مانی رسانه-تیم ملی فوتبال ایران امروز (سه شنبه) در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به مصاف بحرین می‌رود.این بازی  از ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه به وقت تهران برگزار می‌شود.

ترکیب احتمالی ایران

علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی، محمد حسین کنعانی زادگان، میلاد محمدی، رامین رضائیان، امید ابراهیمی، احسان حاج صفی، سردار آزمون، کریم انصاری فرد، وحید امیری (محمد محبی) و مهدی طارمی

ترکیب احتمالی بحرین

سید جعفر، عبدالله الهزاع، احمد بوغمار، محمد عادل، ولید الحیام، علی مدن، مهدی الحمیدان، محمد عبدالوهاب، محمد الحردان عبدالوهاب المالود و عبدالله یوسف هلال

* تیم ملی ایران در بازی با بحرین اشکان دژاگه را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد و غیبت سید مجید حسینی هم در این بازی قطعی است. در سوی مقابل هلیو سوسا هم نمی‌تواند از بهترین گلزن تاریخ فوتبال بحریت یعنی اسماعیل عبداللطیف به دلیل مصدومیت مقابل ایران استفاده کند.در ترکیب تیم ایران با احتساب مجید حسینی ۹ لژیونر حضور دارند، اما تیم بحرین اکنون تنها عبدالله یوسف هلال، مهاجم تیم اسلاویا پراگ جمهوری چک را به عنوان لژیونر اروپایی در اختیار دارد و سید ضیا سعید هم دیگر لژیونر این تیم است که در النصر کویت بازی می‌کند.

* قضاوت این بازی عهده والنتین کوالنکو است و ۲ هموطن ازبکستانی اش یعنی آندری سانپکو و تیمور جانیولین هم او را کمک می‌کنند. ایلجیز تانتاشو از ازبکستان به عنوان داور چهارم این دیدار انتخاب شده، ناظر داوری از استرالیا و نماینده مسابقه از کشور چین تایپه است.

* در یک رسانه بحرینی گفته شده است : انتظار می‌رود که بازی امشب یک مبارزه تاکتیکی میان هیلیو سوزا (سرمربی پرتغالی بحرین) و مارک ویلموتس (سرمربی بلژیکی ایران) باشد. مسابقه‌ای که روشن است هر ۲ تیم به دنبال کسب ۳ امتیاز هستند. ایران یک حریف قدرتمند است زیرا یکی از بهترین تیم‌های قاره آسیا محسوب می‌شود. تیمی که در رنکینگ فیفا رده ۲۳ را در اختیار دارد و در آسیا اول است. آمارها نیز نشان‌دهنده قدرت تهاجمی تیم ملی فوتبال ایران با به ثمر رساندن ۱۶ گل فقط در ۲ بازی نخست انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ برابر تیم‌های ملی هنگ‌کنگ و کامبوج است. گروهی از بازیکنان حرفه‌ای در تیم‌های مختلف اروپایی در ترکیب ایران حضور دارند.