مانی رسانه ManiMedia

رضا اردکانیان ؛ خبر از طغیان رودخانه‌های روستای کلاته در استان خراسان رضوی داد

به گزارش سرویس خبر مانی رسانه-مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم بارش رگباری و وزش باد شدید در جنوب و نیمه شرقی کشور خبر داد.

رضا اردکانیان افزود: طبق گزارشات ارسالی ساعاتی قبل رودخانه‌های روستای کلاته در استان خراسان رضوی طغیان کرده این طغیان براثر ۲۸ میلیمتر بارندگی بوده تا این لحظه گزارش دقیق از خسارات احتمالی دریافت نشده است.

وزیر نیرو با بیان اینکه سیلاب هفته های اخیر ۲۱۰۰ میلیارد تومان خسارت به تاسیسات آب و برق وارد کرد، گفت: برق ۲ هزار و ۳۵۲ روستا به علت سیلاب قطع شد اما اکنون تنها برق ۳۵ روستا به علت عدم دسترسی همچنان قطع است.

وزیر جهادکشاورزی، گفت: وقوع سیل در کشور، تا امروز (یکشنبه، ۲۵ فروردین) حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان خسارت به تولیدکنندگان زیربخش های مختلف بخش کشاورزی وارد کرد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: بیش از ۱۴ هزار کیلومتر از راه های کشور اعم از راه های اصلی، فرعی و روستایی در بیش از ۶ هزار و ۸۰۰ نقطه کشور، در اثر سیل دچار آسیب شد.

رئیس خانه معدن ایران گفت: سیل در استان های گلستان و مازندران موجب رانش زمین و تخریب اولیه در معادن زغال سنگ شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: بر اثر سیل، ۶ هزار و ۵۱۲ واحد مسکونی شهر پلدختر دچار خسارت با درصدهای مختلف شده است.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: با درگذشت پنج نفر دیگر در حوادث سیل استان خوزستان و یک نفر در استان ایلام، شمار جانباختگان سیل اخیر در کشور به ۷۶ نفر رسید.

معاون وزیر بهداشت گفت: بر اساس آخرین آمارها در مجموع ۸۰۷ مرکز جامع سلامت و خانه بهداشت دچار آب گرفتگی شدند که از این تعداد، ۴۲۲ مورد دچار صدماتی از ۱۰ تا ۱۰۰ درصد شده و حدود ۱۰۰ مرکز نیز از خدمت خارج شدند.

دیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: پنج روستا در مناطق فاریاب و ارزوئیه این استان به دلیل شدت بارش ها و احتمال وقوع سیلاب تخلیه شدند.

عضو شورای شهر تهران گفت: سیل‌های اخیر نشان داد که مدیریت کشور در سالیان و دهه های اخیر در حوزه ساخت و ساز از امتحان سربلند بیرون نیامده است.