مانی رسانه ManiMedia

رئیس اورژانس کشور؛ آمار تلفات سیل اخیر را ۷۰ جان‌باخته و ۷۹۱ مصدوم اعلام کرد

به گزارش سرویس خبر مانی رسانه-رئیس اورژانس کشور آخرین آمار تلفات سیل اخیر را ۷۰ جان‌باخته و ۷۹۱ مصدوم اعلام کرد و گفت: اکنون از این تعداد ۴۵ نفر در کل کشور، مجروح بستری داریم.

مدیرعامل راه آهن از تشکیل قطار امداد برای انتقال موادغذایی و مایحتاج مورد نیاز مردم سیل‌زده در شهرها و روستاهای لرستان و خوزستان خبر داد.

محمد نصیری راد اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی راهداران کهگیلویه و بویراحمد جاده ارتباطی یاسوج – شیراز پس از هفت روز با ایجاد یک کنارگذر بازگشایی موقت شد.وی افزود: عملیات بازگشایی موقت این جاده ارتباطی به پایان رسیده و هم اینک تردد در این محور جریان دارد.نصیری راد بیان کرد: برای احداث جاده مناسب و استاندارد، مطالعات انجام و پس از مساعد شدن هوا عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد: هر چند ورود سامانه بارشی جدید از فردا شنبه (۱۷ فروردین) به کشور به نسبت سامانه‌های قبلی شدید نیست، اما به توجه به وجود رطوبت در مناطق مختلف احتمال آب‌گرفتگی و سیلابی‌شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها وجود دارد.فریبا گودرزی اظهار داشت: امروز (۱۶ فروردین) با ورود سامانه بارشی استان‌های واقع در نوار غربی، بخش‌های غربی و مرکزی خلیج فارس، استان‌های واقع در دامنه‌های البرز غربی و زاگرس مرکزی و برای فارس و بوشهر رگبار باران گاه رعد وبرق و وزش باد پیش بینی شده است.
وی تصریح کرد: همچنین امروز بخش‌های مرکزی کرمان و شمال هرمزگان، بخش‌هایی از شرق و شمال شرق و بخش‌هایی از مرکز و استان‌های واقع در دامنه‌های البرز مرکزی بارش‌های پراکنده وجود دارد.این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه فردا این سامانه بارشی تقویت می‌شود، ادامه داد: با شدید این سامانه علاوه بر مناطق ذکر شده، در غرب سواحل هم بارش‌ها شروع می‌شود.گودرزی یادآور شد: شدت بارش برای امشب در نیمه جنوبی آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه و بخش‌های غربی فارس و شمال بوشهر رخ می‌دهد و فردا (شنبه) در شمال شرق خوزستان، جنوب لرستان، نیمه غربی چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب کرمانشاه، نیمه شمالی استان‌های فارس و بوشهر، خراسان رضوی، برخی نقاط آذربایجان شرقی و غربی بارش‌ها شدیدتر است.وی با اشاره به اینکه از اواخر وقت شنبه از میزان بارش‌ها در غرب کاسته می‎شود، بیان داشت: عمده فعالیت این سامانه تا ظهر یکشنبه (۱۸ فروردین) در شمال شرق کشور شامل خراسان شمالی، خراسان رضوی، شرق سمنان، دامنه‌های البرز شرقی خواهد بود که در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش‌ها به شکل برف پیش‌بینی می‌شود.

سازمان اورژانس کشور در خصوص اخبار منتشر شده در زمینه غرق شدن یکی از معاونین این سازمان توضیحاتی را ارایه داد.طی اخبار منتشر شده در برخی کانال‌ها مبنی بر غرق شدن فردی با سمت معاون مالی سازمان اورژانس کشور، این سازمان ضمن تسلیت به خانواده فرد مذکور( دکتر همراهی) اعلام کرد وی از معاونین سازمان اورژانس کشور نبوده است و وی از کارکنان قدیمی این سازمان است که در معاونت غذا و دارو مشغول به کار بوده است.

سرهنگ نادر رحمانی رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا،درخصوص اعمال محدودیت در دو جاده شمالی کشور یعنی هراز و چالوس گفت: از ساعت ۷ صبح امروز تردد در این دو محور به صورت یک طرفه در حال انجام است.

نماینده اهواز و باوی در مجلس گفت: عدم وجود نظم و ترتیب در مدیریت بحران و همچنین کمبود امکانات به شدت در استان به چشم می‌خورد و با کمبود ماشین‌آلات در شهرهایی که در آستانه سیل هستند مواجه هستیم.

فرمانده کل ارتش گفت: لایروب تخصصی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با هدف لایروبی سریعتر کانال و رودخانه گرگانرود و خروج آب از شهر گمیشان راه اندازی شد .

نایب رییس انجمن آشوریان ارومیه گفت: مجموعه کمک های مردمی و خیران اقلیت های مذهبی آذربایجان غربی امروز /جمعه ۱۶ فروردین/ به مناطق سیل زده لرستان ارسال شد.

استاندار لرستان گفت: با تقسیم کار میان دستگاه های مختلف ، پاکسازی شهر و بازسازی معابر پلدختر از امروز جمعه به صورت هدفمند و برنامه ریزی شده، آغاز شد.