مانی رسانه ManiMedia

دیدار محرمانه‎ کمال خرازی و جان کری در رستوران «L’Avenue» پاریس؟!

به گزارش سرویس بین الملل مانی رسانه-  گفته می‌شود سه دیپلمات جمهوری اسلامی در پاریس با جان کری وزیر خارجه پیشن آمریکا ملاقات محرمانه داشتند.
– مشاور پیشین دونالد ترامپ تصاویری منتشر کرده و نام محلی را که این ملاقات در آنجا انجام شده و هتل محل اقامت این دیپلمات‎ها را افشا کرده است.
– افراد جمهوری اسلامی در این ملاقات با اتومبیلی که نمره دیپلمات داشته و همراه با محافظ به محل آمده بودند و پس از آن به یک هتل مجلل رفتند.
– خرازی در حال حاضر رییس شورای راهبردی روابط خارجی جمهوری اسلامی است. رییس و اعضای این شورا توسط علی خامنه‏‌ای تعیین می‎شوند.

جیسون ازبورن خبرنگار آمریکایی و مشاور پیشین دونالد ترامپ در توییتی از دیدار محرمانه جان کری وزیر خارجه پیشین آمریکا با سه دیپلمات ایرانی در پاریس خبر داده که به نظر می‎رسد یکی از آن دیپلمات‎ها کمال خرازی وزیر خارجه پیشین جمهوری اسلامی بوده است.

او با انتشار تصویری از یک مرد بلندقد با موهای جوگندمی نوشت «جان کری تازه از جلسه با سه ایرانی در پاریس خارج شده، دوستی که در رستوران L’Avenue کنار میز آنها نشسته بود شنیده که کری، ترامپ را به باد انتقاد گرفته، پنج نیروی امنیتی از ایرانی‌ها محافظت می‎کرد که اتومبیل‎هایی با پلاک دیپلماتیک داشتند.»

ازبورن که پیگر این ماجرا شده  در توییت دیگری که بنیامین نتایاهو نخست وزیر اسراییل را هم «منشن» کرده نوشته: «از خودم می‎پرسم او در این ملاقات تا چه اندازه پشت اسراییل بوده و برای آنها گفتگو کرده؟»

این خبرنگار یکشنبه، ۱۳ ماه مه (۲۳ اردیبهشت)، تصاویری از سه دیپلمات ایرانی در حال ورود به هتل «Prince De Galle» منتشر کرده و نوشته است آنهایی بودند که دیروز با کری ملاقات کرده‎اند و از مخاطبان پرسیده کسی آنان را می‎شناسد؟

یکی از آن‌ کمال خرازی وزیر خارجه دولت اصلاحات است!

مشاهده عکس در توییتر

پیش از آنکه دونالد ترامپ خروج آمریکا از برجام را رسما اعلام کند جان کری و دوستان نزدیک او تلاش‎ زیادی کردند تا رییس جمهوری آمریکا را از تصمیم‎اش منصرف کنند.

روزنامه آمریکایی بوستون گلوب در گزارشی از لابی سنگین و مخفیانه کری برای حفظ برجام گزارش داد و نوشت وزیر خارجه پیشین آمریکا و اطرافیان او بطور هماهنگ در دفاع از برجام ۱۰۰ مقاله، ۳۴ برنامه تلویزیونی و رادیویی و ۳۷ متن تحلیلی تهیه و منتشر کرده‎اند. آنها در پاسخ به انتقادات به توافق هسته‎ای با رژیم ایران فکت‌چک‎هایی (واقعیت‌سنج) را آماده و به چهار هزار تصمیم‎گیر سیاسی و متخصص سیاست خارجی در جهان ایمیل کرده‎اند.

اسفندماه سال ۱۳۹۶ (حدود سه ماه پیش) نشریه آمریکایی نیویورکر نیز در گزارشی فاش کرد که محمدجواد ظریف و جان کری در حاشیه اجلاس امنیتی مونیخ بطور پنهانی ملاقات و گفتگو کردند.

کنفرانس امنیتی مونیخ در سایه‌ی بحران‌ در مناسبات جهانی و جنگ‌های داخلی در خاورمیانه، از تاریخ ۱۶ تا ۱۸ فوریه برگزار شد. حتی گزارش شد در جریان سفر اخیر ظریف به نیویورک هم آنها با هم ملاقات کرده‎اند.

لابی‎های جان کری پیش از خروج آمریکا از توافق اتمی، پرزیدنت دونالد ترامپ و مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا را به شدت عصبانی کرده بود تا آنجا که ترامپ در توییتی خطاب به او نوشت «جان کری نمی‌تواند با این واقعیت که فرصتش را از دست داده کنار بیاید! جان، از مذاکرات کنار بکش، داری به کشورت آسیب می‌زنی!»

رسانه‏‌های داخلی ایران هنوز به ملاقات احتمالی خرازی و کری واکنشی نشان نداده‌اند. خرازی در حال حاضر رییس شورای راهبردی روابط خارجی جمهوری اسلامی است. رییس و اعضای این شورا توسط علی خامنه‌‏ای تعیین می‎شوند. خرازی رابطه‎ی بسیار نزدیکی با حسن روحانی دارد. او شهریور سال ۱۳۹۶ در یک مصاحبه گفته بود اگر آمریکا از برجام خارج شود، برجامی باقی نمی‌ماند.

اگر دیدار کری و خرازی صحت داشته باشد حاکی از آن است که دولت اوباما چقدر برای جمهوری اسلامی سنگ تمام گذاشته بطوری که حتی بیش از یک سال پس از پایان دوره اوباما و روی کار آمدن یک دولت جدید نیز دمکرات‌ها و مقامات سابق دولت اوباما از لابیگری برای توافقی که آن را پیروزی خود قلمداد می‌کردند، دست برنمی‌دارند.

رستوران L’Avenue
فردی با کت سورمه‌ای که گفته شده جان کری است در حال خروج از رستوران
هتل Prince De Galle پاریس

کییهان لندن*