مانی رسانه ManiMedia

دولت شهر واتیکان ۴۳ پناهجو را به شهر رم انتقال می دهد

به گزارش سرویس پناهجویان مانی رسانه-دولت شهر واتیکان می خواهد که بر اساس خواست رهبر کاتولیک های جهان، ۴۳ پناهجو را از یک اردوگاه پناهجویان در جزیره لیسبوس به شهر رٌم انتقال بدهد.

مهاجرنیوز افزود:بر اساس یک بیانیه ای که روز یکشنبه توسط مقام های واتیکان نشر شد، مهاجران با هواپیما به شهر رٌم ایتالیا انتقال داده می شوند. جامعه مذهبی سنت اجیدیو که یک سازمان خیریه کاتولیک است، رسیدگی به آنها را به عهده می‌گیرد. در ادامه این بیانیه آمده است که کاردینال کرایوسکی،نماینده پاپ فرانسیسکوس به جزیره لیسبوس رفته و قرار است در آینده نزدیک همراه ۳۳ مهاجر به رُم برگردد.

کاردینال کرایوسکی گفت: «۳۳ پناهجو که فعلا در اردوگاه موریا جزیره لیسبوس زندگی می‌کنند، چهارم دسمبر امسال به میدان هوایی لئوناردو دا وینچی-فیومیچینو در شهر رٌم خواهند رسید. در میان آنان، شماری از خانواده های افغان، برخی مردان جوان مجرد، یک مرد و یک زن کهنسال از کامرون و یک خانم از توگو حضور دارند.»قرار است که ده مهاجر دیگر نیز توسط واتیکان در اواخر ماه روان از لیسبوس به شهر نامبرده انتقال یابند.نخستین مهاجرانی که بنا به درخواست پاپ از لیسبوس به رٌم انتقال یافتند، ۱۲ شهروند سوریایی بودند. رهبر کاتولیک های جهان در ماه اپریل سال  ۲۰۱۶ پس از دیدار از این جزیره، آن ها را با خود انتقال داد. در ماه جون سال ۲۰۱۶، ۹ مهاجر دیگر از جزیره لیسبوس به این وسیله  به رٌم انتقال یافته بودند.وضعیت در کمپ موریای جزیره لیسبوس و مراکز دیگر نگهداری از پناهجویان در یونان، مدت هاست که به خاطر ازدحام زیاد، بحرانی شده است.به گزارش سازمان داکتران بدون مرز، ده ها هزار تن در این کمپ ها گیرمانده اند. شرایط بد زندگی و بلاتکلیفی باعث شده که بسیاری از آن ها از جمله کودکان، به خود آسیب بزنند و یا اقدام به خودکشی کنند.