مانی رسانه ManiMedia

دلنوشته‌های دانش‌آموزان ترکیه برای سربازان عملیات شاخه زیتون

به گزارش سرویس بین الملل مانی رسانه- دانش آموزان مدرسه راهنمایی «سلطان محمد فاتح» در اسکی ‌شهیر ترکیه که مهاجران سوری، عراقی و افغان و ایرانی نیز در بین آنها وجود دارد با مراجعه به مدیر مدرسه خواستار راه اندازی “کمپین نامه نگاری» برای اعلام حمایت و قدردانی از سربازان عملیات شاخه زیتون” شدند.

آنهادمی خواهند با نامه هایی که برای سربازان عملیات شاخه زیتون می نویسند از دلاوری و جانفشانی‌های آنان قدردانی کنند. نهاد دمیر مدیر مدرسه مذکور در مصاحبه با خبرنگار آناتولیگفت:

“علاوه بر دانش آموزان ترک، پناهجویان عراقی، افغانستان، سوری و ایرانی و خانواده های‎شان از روزی که عملیات شاخه زیتون آغاز شد برای سربازان کشور دعا کردند.

آنها برای و اینکه احساسات و حمایت خود از سربازان و عملیات شاخه زیتون را نشان دهند تصمیم گرفتند احساسات خود را مکتوب کرده و به سربازان میهن در خط مقدم بفرستند.

دانش آموزان مدرسه راهنمایی «سلطان محمد فاتح» در اسکی ‌شهیر ترکیه که مهاجران سوری، عراقی و افغان و ایرانی نیز در بین آنها وجود دارد با مراجعه به مدیر مدرسه خواستار راه اندازی “کمپین نامه نگاری» برای اعلام حمایت و قدردانی از سربازان عملیات شاخه زیتون” شدند. دانش آموزان ما احساسات و عواطف خود در این زمینه نگارش و همیشه برای پیروزی و سلامت نیروهای مسلح کشور دعا می کنند. خانواده های دانش آموزان خارجی نیز همیشه خواستار موفقیت ترکیه هستند.

یک سوم دانش آموزان مدرسه پناهجو یا مهاجر هستند. ما برای رشد تمام تلاش خود را انجام می دهیم. دانش آموزان خارجی در اینجا فرهنگ و ادبیات ترکیه را می آموزند.”

نجات عمر یکی از دانش آموزان سوری نیز اظهار داشت:

“دو سال پیش به همراه خانوده ام از جنگ سوریه فرار کرده و به اینجا پناه آوردیم. در کشور ما جنگ است و کودکان می‌میرند. این باعث ترس و وحشت ما شده است.

از اینکه به ترکیه آمده ایم خیلی خوشحالم. برای قدردانی از سربازان ترکیه که برای بازگرداندن آرامش و امنیت به کشور ما در آنجا با تروریست ها نبرد می کنند نامه نوشتیم و احساسات خود را به آنها بیان کردیم”

احمد آلانی دانش آموز عراقی که ۴ سال پیش به همراه خانواده اش به ترکیه پناه آورده است نیز گفت:

“در کشور ما جنگ بود، جنگ یعنی خون و اشک؛ هیچ یک از نزدیکان ما در عراق نماندند. از تمام کسانی که می خواهند کشور ما را نجات دهند قدردانی می کنم.

ترکیه عملیات‌ بسیار موفقی را برای جهان اسلام انجام داده است. ما به آنها اعتماد داریم و همیشه به آنها اعتماد می کنیم.”

زینب بتول منتش دانش آموز ترک هم تصریح کرد:

“از جنگی که در سوریه و عراق جریان دارد و باعث شده تا مردم این کشورها آوارده شوند و به کشورهای دیگر پناه ببرند بسیار ناراحت هستم.

ما در کنار دانش آموزانی که از کشورهای جنگ زده به ترکیه پناه آورده اند درس می خوانیم و در حد توان به آنها کمک می کنیم. برای نیروهای مسلح ترکیه و ارتش آزاد سوریه آرزوی موفقیت می کنم.”

آناتولی