مانی رسانه ManiMedia

دستگیری ۲۹ نفر از عوامل کمپین «دختر خیابان انقلاب»

مانی رسانه- کشف حجاب توسط برخی افراد که با عنوان «دختران خیابان انقلاب» موجب برهم زدن نظم اجتماعی شده بود، با دستگیری عوامل آن توسط پلیس خاتمه داده شد؛ بر این اساس، مرکزاطلاع‌رسانی پلیس تهران بزرگ از دستگیری ۲۹ نفر از برهم زنندگان امنیت اجتماعی و تحویل آنها به مراجع قضایی خبر داد.

به گزارش سرویس حقوق بشر مانی رسانه-  مرکزاطلاع رسانی پلیس تهران بزرگ اعلام کرد: «ماموران انتظامی که وظیفه حفظ و ارتقای امنیت اجتماعی را عهده دار هستند ضمن اشراف کلی به محیط و آشناسازی معدود افراد ناآگاه و فریب خورده جوان، ۲۹ نفر از برهم زنندگان امنیت اجتماعی شهروندان را دستگیر و به مراجع قضایی تحویل دادند.»

این موضوع در حالی اعلام شده است که طی روزهای گذشته، در برخی نقاط شهر، دختران یا پسرانی با برداشتن روسری و گرفتن آن در نوک یک چوب، بر خلاف قوانین کشور اقدام به کشف حجاب کردند.

به گفته جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران، اقدام این افراد «تجاهر به گناه» و «جرم» و قابل مجازات است. البته حجت‌الاسلام منتظری، دادستان کل کشور، حرکت این عده را بچه‌گانه توصیف کرده بود که در نتیجه تحریک برخی عوامل خارجی و داخلی اقدام به این کار کردند.

آنا