مانی رسانه ManiMedia

دستگیری و بازداشت بستگان روزنامه نگار خارج از کشور توسط ماموران اطلاعات

به گزارش سرویس حقوق بشر مانی رسانه-ماموران «وزارت اطلاعات» ایران روز سه‌شنبه، دوم شهریور در تهران و بابل با «حمله» به خانه برادر مسیح علینژاد و همچنین خواهر و برادر همسر سابق این روزنامه نگار را بازداشت کرده‌اند.

مسیح علینژاد، روزنامه‌نگار و فعال مدنی با اعلام این خبر عنوان کرد ماموران اتهام علی علینژاد، لیلا طلفی و هادی لطفی را ارتباط با این روزنامه نگار مقیم نیویورک دانسته و خانواده‌های آنان را تهدید کرده‌اند که نباید در این زمان مصاحبه و اطلاع‌رسانی کنند.

خانم علینژاد این اقدام را «گروگانگیری» توصیف کرده و می‌گوید: «در زمانی که حسن روحانی و جواد ظریف در سازمان ملل به جامعه جهانی می‌گویند ما منادی صلح هستیم، در داخل منادی وحشت و ترور علیه مردم خودشان هستند.»

خانم علینژاد که بنیان‌گذار کارزار «چهارشنبه های سفید» است پیش از این و در۲۲ فروردین ۱۳۹۸ به صدای آمریکا خبر داده بود مادرش را به پلیس امنیت احضار کرده و به او گفته‌اند باید درباره «ارتباط تلفنی با خارج از کشور» پاسخگو باشد.

صدای امریکا در ادامه افزود:او می‌گوید هدف از این اقدامات این است که «می‌خواهند ما را ساکت کنند» اما تاکید می‌کند که «تا زمانی که مردم صدای اعتراضشان بلند است من هم صدایم بلند است و ساکت نمی‌شوم با این فشارها و تهدیدها.»