مانی رسانه ManiMedia

درگیری‌ میان گروههایی از مهاجران افریقایی ۵ زخمی برجای گذاشت

به گزارش سرویس پناهندگی و مهاجرت مانی رسانه-در درگیری‌ها میان گروههایی از مهاجران افریقایی در شهر کاله، در شمال فرانسه، دستکم ۵ تن زخمی شدند. دلیل اصلی این درگیری‌ها روشن نشده است.

مهاجرنیوز افزود:منابع پولیس (پره فکتور) روز پنجشنبه ٢٨ نومبر از دو مورد درگیری میان گروههایی از مهاجران سودانی و اریتره‌ای در کاله خبر دادند.اولین درگیری، حوالی ساعت یک شب چهارشنبه در منطقه “دون” روی داد و در جریان آن ده‌ها مهاجر با چوب به همدیگر حمله کردند. در نتیجه این درگیری چهار مهاجر، سه سودانی و یک اریتره ‌ای زخمی و به شفاخانه انتقال داده شدند.

بعد از چندین ساعت آرامش موقتی، ساعت یک بعد از ظهر روز پنجشنبه، صدها تن از مهاجران سودانی و اریتره‌ای در نزدیکی منطقه ” جنگل”، با چوب و میله‌های آهنی به همدیگر حمله کردند. پولیس برای متفرق کردن مهاجران از گاز اشک آور استفاده کرد.به گفته امدادگران، یک مهاجر شانزده ساله که در درگیری بعد از ظهر دیروز زخمی شده بود، به شفاخانه انتقال داده شد.در طول یک سال گذشته این اولین بار است که در کاله زد وخوردی به این وسعت میان مهاجران روی می‌دهد.

یولین برنار، از انجمن خیریه ” سلام” می‌گوید که « فشار بیش از حد روی مهاجران، اخراج‌های پیهم و حصارکشی مناطق زیست مهاجران احتمالاً باعث شده که مهاجرانی که نمی‌دانند کجا بروند، برای پیدا کردن جا در یک منطقه، با هم درگیر می‌شوند.به گفته این خانم رضاکار « تعدادی از مهاجران افغان و ایرانی در میان این گروه‌های رقیب زندگی می‌کنند که در جریان درگیری‌ها، خشونت‌ها و اثرات گاز اشک آور را باید تحمل می‌کردند.مقام‌ها می‌گویند حدود ۴۵٠ مهاجر در کله به سر می‌برند و منتظرند که روزی موفق شوند از کانال مانش عبور کنند و به انگلستان بروند.