مانی رسانه ManiMedia

خبری از افزایش حق مسکن کارگران به گوش نمی رسد

مانی رسانه-۴۰ روز از نامه وزیر کار به دولت برای بررسی حق مسکن کارگران می‌گذرد و با این حال که دولت واقف به تغییرات نرخ کالاها است اما هنوز خبری از تصویب این مولفه در دولت نیست.

به گزارش سرویس اقتصادی مانی رسانه-نهم مرداد ماه است و بیش از ۴۰ روز از نامه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دولت برای بررسی و تصمیم‌گیری درباره حق مسکن کارگران آن هم با قید دو فوریت می‌گذرد و اگرچه شریعتمداری و برخی از اعضای شورای عالی کار هفته گذشته را زمان تصویب حق مسکن اعلام می‌کردند اما هنوز خبری نیست.

طبق نامه وزیر تعاون حق مسکن کرگران بعد از تصویب از سمت دولت از تیرماه به حساب کارگران باید واریز شود اما متاسفانه بعد از گذشت ۴۰ روز از این نامه همچنان خبری از افزایش حق مسکن نیست اگرچه فعالان کارگری افزایش حق مسکن را از اول تیرماه قبول ندارند و معتقدند که این افزایش قیمت باید ابتدای سال اعمال شود و مابه التفاوت آن نیز به حساب کارگران واریز شود.

یکی از اعضای شورای عالی کار می‌گوید: ما نمایندگان کارگری مساله را بارها پیگیری کردیم؛ حتی نامه زدیم و وعده‌های دولت را یادآوری کردیم؛ انتظار ما نمایندگان کارگری این است که دولت زمان اجرای حق مسکن را از ابتدای سال ابلاغ کند تا قسمت ناچیزی از هزینه‌هایی که در این چند ماه به خانوارهای کارگری کشور تحمیل شده، جبران شود. حالا که دولت در تصویب و ابلاغ حق مسکن ۳۰۰ هزار تومانی تا این اندازه تأخیر داشته، باید حتماً زمان اجرای این مؤلفه مزدی را از ابتدای سال در نظر بگیرد.

اگرچه دولت افزایش حق مسکن را از ابتدای سال قبول نخواهد کرد اما طبق وعده اش باید هر چه سریعتر این مولفه را بصورت نهایی تصویب نماید تا در اولین فرصت کارگران شاهد دریافت مزایای حق مسکن باشند.