مانی رسانه ManiMedia

خادم کلیسای نانت فرانسه اعتراف به آتش سوزی این کلیسا کرد

مانی رسانه- یک هفته پس از آتش‌سوزی در کلیسای نانت فرانسه خادم ۳۹ ساله این کلیسا اتهامات وارده در مورد آتش‌سوزی را پذیرفت.

به گزارش سرویس مسیحیت مانی رسانه- پس از آتش سوزی در کلیسای جامع شهر نانت فرانسه دادگاهی در فرانسه دستور بازداشت یک مظنون را صادر کرد. به گفته دادستان کل فرانسه عامل آتش‌سوزی اعتراف کرده که سه نقطه از کلیسا در نزدیکی ارگ و در دو رواق کلیسا را آتش زده است.

کوئنتین شابرت، وکیل مدافع این مرد ۳۹ ساله به روزنامه‌های فرانسه گفت: «موکل من با مقامات همکاری کرده و به شدت از کرده خود پشیمان است. اعتراف او روحش را تسکین داده و او اکنون گرفتار پشیمانی است.»

رسانه‌های فرانسه به نقل از دادستان کل فرانسه نوشتند که فرد بازداشت‌شده در صورت محکومیت به ۱۰ سال زندان و ۱۵۰ هزار یورو جریمه محکوم خواهد شد.

دویچه وله افزود: اوبر شامپنوا، رئیس کلیسای جامع نانت، در شب حادثه گفته بود که مسئول بستن کلیسا فردی رواندایی بوده که چند سال است به فرانسه پناهنده شده است. رئیس کلیسای جامع نانت هفته گذشته گفته بود چهار یا پنج سال است این پناهنده رواندایی را می‌شناسد و مانند همه همکاران به او اعتماد دارد.

در جریان آتش‌سوزی کلیسای نانت ارگ کلیسا و یک پنجره بزرگ نیز نابود شده و دیوارهای کلیسا سیاه شده‌اند. آتش‌سوزی کلیسای اعظم نانت برای مردم فرانسه یادآور حادثه کلیسای مشهور و بزرگ نوتردام است که حدود یک سال پیش در آتش سوخت.

مجمع اسقفی فرانسه در بیانیه‌ای گفت: «در این آتش‌سوزی تنها بخشی از میراث مذهبی نسوخت، بلکه یکی از نمادهای ایمان کاتولیک آتش گرفت.»

مقامات دولت فرانسه وعده داده‌اند که در بازسازی مجدد و کامل این کلیسای قدیمی شرکت خواهند کرد.

بنای کلیسای اعظم نانت در سال ۱۴۳۴ میلادی آغاز شد و ساخت آن در سال ۱۸۹۱ به پایان رسید.