مانی رسانه ManiMedia

حکومت ایران برای منفجر کردن سفارت آمریکا در اورشلیم جایزه تعیین کرد

به گزارش سرویس بین الملل مانی رسانه- حکومت اسلامی ایران، در یک اقدام تحریک آمیز تازه، و به هدف آن که چهره تروریستی خود را بهتر به جهانیان بشناساند، زیر پوشش نام یک سازمان دانشجویی اعلام کرد که هر کس سفارت آمریکا در اورشلیم را منفجر سازد، صد هزار دلار جایزه خواهد گرفت.

این نخستین بار نیست که رژیم ایران برای انجام عملیات تروریستی و آدمکشی جایزه تعیین می کند. روح الله خمینی نیز دستور قتل سلمان رشدی نویسنده کتاب “آیات شیطانی” را صادر کرده و رژیم او جایزۀ میلیونی برای قاتل او تعیین کرده بود – نقشه ای که ناکام ماند، ولی رژیم ایران را بدنام تر از گذشته ساخت.

گروهی که خود را “جنبش عدالتخواه دانشجویی” می نامد توضیح نداد که مبلغ صد هزار دلار جایزه را چگونه تامین کرده است.

در بیانیه ای که در تهران به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی انتشار یافته، نوشته شده “جایزۀ صد هزار دلاری برای کسی که ساختمان سفارت غیرقانونی آمریکا در بیت المقدس را تخریب کند».

رژیم ایران برای آن که مورد نکوهش مستقیم افکار عمومی جهان قرار نگیرد، عملیات تروریستی خود را همیشه زیر پوشش اسامی مختلف انجام می دهد – همان گونه که، جایزه برای ترور سلمان رشدی نیز به نام یه نهاد ظاهرا غیر حکومتی ایران اعلام شد، ولی از حمایت و یاری گسترده رژیم برخوردار بود.

نمونه دیگر ازن ترفند، اشغال سفارت آمریکا در تهران بود که ظاهرا توسط گروهی به نام “دانشجویان پیرو خط امام” صورت گرفت، ولی در واقع خود رژیم طراح آن بود. گفتنی همان روزی که سفارت آمریکا به اشغال درآمد، گروهی هم از دیوار سفارت شوروی بالا رفتند و قصد اشغال آن را داشتند، ولی سپاه پاسداران، با دخالت فوری آن ها را بیرون راند و قضیه خاتمه یافت.