مانی رسانه ManiMedia

حواشی تیم ملی فوتبال ایران و عراق بررسی شد

به گزارش سرویس ورزش مانی رسانه- فدراسیون فوتبال اردن خبر داد که کاروان تیم ملی ایران با هواپیمای اختصاصی به امان پایتخت این کشور می آید.

* یک سایت عراقی خبر داد که نماینده ایرانی فیفا گزارش تخلفات در انتخابات اخیر ریاست فدراسیون عراق را به این نهاد ارائه کرد.

* اقلیت‌های مسیحی اردن اعلام کردند که می خواهند از تیم ملی عراق مقابل ایران و بحرین در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ حمایت کنند.

* دیدار تیم ملی فوتبال ایران برابر عراق از مرحله دوم انتخابی جام جهانی قطر ۲۰۲۲ روز پنجشنبه ۲۳ آبان ماه ساعت ۱۷:۳۰ به وقت تهران در ورزشگاه ملی شهر امان اردن برگزار می شود.

*با اعلام فیفا کریشناتا پریرا از کشور سریلانکا قضاوت این بازی را برعهده دارد.همچنین اسامی کامل تیم داوری بر این قرار است:کمک ها: پاراکراما هماتونگا – سانجیواپرمالا،داورچهارم: سعید عبداللهیعقوب از عمان،ناظر داوری: محمد عبدالله بلیده از قطر نماینده مسابقه:چافیک بشیر از لبنان

*فدراسیون عراق پیش از حکم نهایی فیفا به انتقال بازی ها به کشور ثالث سعی کرد تا بازی با ایران و بحرین در این رقابت ها را به اربیل منتقل کند اما با مخالفت بحرین مواجه شد و در نهایت این بازیها به اردن منتقل شد.امروز سرکو کاتانچ، سرمربی تیم ملی عراق درباره انتقال این بازی ها به اردن در اقدامی عجیب ابراز رضایت کرد و در مصاحبه با سایت «اسپورت» گفت: انتقال بازی ها به اردن بهنفع ما شد. به نظرم بازی در اردن بهتر از بازی در اربیل است.

* بهرام رضاییان معتقد است فدراسیون فکر نمی‌کرد که ویلموتس با تیم ملی همراه نباشد و بخواهد برای دیر شدن پولش کار را به شکایت برساند.روز گذشته فدراسیون فوتبال دچار تغیرات زیادی شد و اسماعیل حسن‌زاده و مرتضی تورک استعفای خود را به مهدی تاج و فدراسیون فوتبال ارائه دادند که با موافقت رییس فدراسیون همراه شد.

* سرمربی ریوآوه همچنین از طارمی به خاطر خطاهایی که روی او صورت می گیرد دفاع کرد: طارمی در بازی مقابل فریرا مصدوم شد و سه هفته است که او را با آمادگی ۳۰، ۴۰ درصد در اختیار داریم. این فقط یک هشدار است. تمام پنالتی ها و خطاهایی که روی طارمی رخ داد، توسط VAR بررسی شد. بیایید این بحث که طارمی خودش را بی جهت روی زمین می اندازد را تمام کنیم.

* مسائلی بین فدراسیون و ویلموتس موجود است که نیازمند مدیریت بود و باید موانع را حل می‌کردند. مسائل مالی باید زودتر حل شود. ما او را مقداری نجیب گیر آوردیم اما دلیل نمی‌شود که چون مصاحبه نمی‌کند، پولش را ندهیم.سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران درباره اینکه در صورت ناکامی تیم ملی برابر عراق، می‌توان ویلموتس را به خاطر تعلل در بازگشت به ایران و مطرح نکردن مشکلاتش در جراید و رسانه‌ها، مقصر دانست، تاکید کرد: اگر به عراق ببازیم، شک نکنید باخت به بی‌ در و پیکر بودن فدراسیون ربط دارد که جمعی کنار هم نشسته‌اند و سرمربی را انتخاب کردند اما از لحاظ اقتصادی به قول خود عمل نمی‌کنند. ویلموتس تاکنون هم صبر کرده اما وقتی پولش را نمی‌دهند، حق دارد نیاید.

*قاسمپور گفت: ما از عراق برتر و به طور کلی تیم‌تر هستیم. همیشه با تیم‌های غرب آسیا به مشکل می‌خوریم. به بحرین هم باختیم. فوتبال عراق از نظر تکنیک بازیکنان و قدرت بدنی به فوتبال ایران نزدیک است. بازی سختی است و قابل پیش بینی نیست.او درباره این که می‌گویند این مسابقه سرنوشت صعود ایران به جام جهانی را تا حدودی مشخص می‌کند، بیان کرد: اگر ببریم که شرایط بهتر می‌شود و به اما و اگر نمی‌خوریم. باخت به بحرین خیلی به ما لطمه زد. البته بازی به بازی شرایطش فرق می‌کند. گاهی اتفاقتی رخ می‌دهد که قابل پیش‌بینی نیست. درمراحل انتخابی جام جهانی‌های گذشته خیلی چیزها علیه ما بود اما به نفع ما شد. امیدوارم که در این بازی هم اتفاقات به نفع ما رقم بخورد.

*ویلموتس وارد ایران شد و از امروز تمرینات را شروع می کند. طی یکی دو هفته گذشته فشار بسیار زیادی به فدراسیون فوتبال وارد شد. حواشی روز به روز بیشتر می شود ولی خدا را شکر با تمام مشکلات اقتصادی که تمام قسمت ها با آن درگیر است سعی کردیم کار را پیش ببریم. پول ایشان هم پرداخت شده است.رقم قرراداد کاملا محرمانه است و دو طرف تعهد داده اند محرمانه بماند. رسانه ها کمک کنند کار را در آرامش پیش ببریم. بازی مهمی با عراق داریم و مردم منتظرند نتیجه بگیریم.

*کاروان تیم ملی فوتبال عراق برای دیدار با ایران و بحرین در مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و انتخابی جام ملت های ۲۰۲۳ آسیا شب گذشته به کشور اردن سفر کرد. به دلیل نا امنی در عراق، فیفا رای به برگزاری بازی عراق با ایران و بحرین در یک کشور بی طرف داد و عراقی ها هم اردن را برای میزبانی انتخاب کردند.تیم ملی عراق بعد از ورود به اردن مورد استقبال «سعد الزهیری» یکی از اعضای فدراسیون فوتبال عراق قرار گرفت که برای فراهم کردن شرایط بازی در اردن به سر می برد.عراقی ها در هتل «مینا تایکی» شهر امان مستقر هستند و امروز اولین تمرین خود را قبل از بازی با ایران در ورزشگاه «پترا» برگزار می کنند.

*  همه جای دنیا وقتی می‌خواهند تیم ملی را در هر سطحی تشکیل دهند، بازیکنان را براساس عملکرد آنها در باشگاه‌شان دعوت می‌کنند، اما در ایران فاکتورهای دعوت بازیکن مشخص نیست، به‌طور مثال الآن بازیکنی مثل محمد محبی را به تیم ملی دعوت کرده‌اند که عملکرد خوبی در بازی با کامبوج هم داشت. این بازیکن بد نیست، ولی هنوز به بلوغی که نیاز  است، نرسیده. پیراهن تیم ملی را نباید به‌راحتی تن هر بازیکنی کرد، مثلاً شجاعی و دژاگه الآن در شرایط مطلوبی نیستند که در لیست تیم ملی باشند. این‌ دو بازیکن بالای ۳۰ سال هستند و شاید چند دقیقه بتوانند به تیم کمک کنند، اما ما باید از بازیکنی استفاده کنیم که بتواند دستورات سرمربی را در دفاع و حمله به‌اجرا درآورد.

* سهراب بختیاری زاده گفت:وقتی تیمی تهاجمی بازی می‌کند، طبیعی است که خط دفاعی از دروازه فاصله می‌گیرد و در این مواقع تیم‌هایی مثل بحرین و عراق فرصت خوبی پیدا می‌کنند تا در یک سوم دفاعی ما صاحب موقعیت شوند. امامهم تر از مسائل فنی، مسائل حاشیه‌ای و روانی حاکم بر بازی است. عراق درگیر مسائل داخلی و سیاسی است و ملی پوشان ما نباید اجازه دهند این بازی تحت تاثیر مسائل و درگیری‌های داخلی عراق قرار گیرد. این یک بازی فوتبال است نه یک جنگ بین دو کشور و اگر حاشیه بر روح فوتبال حاکم شود، قطع به یقین تیمی که متضرر خواهد شد تیم ما می‌باشد، چون از نظر فوتبالی نسبت به عراق برتر هستیم و حاشیه به آنها کمک می‌کند.وی خاطرنشان ساخت: ما نیاز مبرم به این پیروزی داریم چون شکست مقابل بحرین کار صعود را قدری مشکل کرد و عدم پیروزی مقابل عراق می‌تواند یک چالش جدی برای صعود تیم ایران درست کند. لذا ملی پوشان ما باید با تما قدرت به این دیدار بروند.