مانی رسانه ManiMedia

حمله جنگنده های اسرائیل به مقرّ تسلیحاتی حشدالشعبی و سپاه پاسداران در حوالی بغداد

به گزارش سرویس بین الملل مانی رسانه- دوشنبه شب مقرّ تسلیحاتی مشترک سپاه قدس و حشدالشعبی حومه بغداد در منطقه الدوره هدف حملات هوایی جنگنده‎های اسرائیل قرار گرفت.

برخی منابع احتمال دادند اسرائیل در این جملات از جنگنده‎های F-35 استفاده کرده و منابعی هم می‎گویند از بمباران توسط بدون سرنشین صورت گرفته است. تعداد کشته یا زخمی‎ها در این حمله مشخص نیست.

پیش از این دو پایگاه دیگر حشدالشعبی و سپاه در عراق هدف حملات اسرائیل قرار گرفت.

پایگاه «سیدالشهدا» در جنوب بغداد واقع است

آنفجارهای مهیب پی در پی مردم وحشت زده را به خیابان‎های بغداد کشاند. دود غلیظ ناشی از این انفجارها از کیلومترها دورتر دیده می‎شد.

گزارش‎ها حاکیست در این پایگاه عده‎ای از مستشاران جمهوری اسلامی ایران مستقر بودند. اسرائیل معمولاَ در مورد حملات هوایی و موشکی به مقرهای سپاه یا حزب‎الله در سوریه و عراق سکوت می‎کند که این مسئله در مورد حملات عراق نیز تکرار شد.

برخی منابع غیررسمی اعلام کردند همزمان با این حملات تعدادی راکت به منطقه سبز بغداد حوالی سفارت آمریکا پرتاب شده اما تلفاتی در پی نداشته است.

در دو حمله گذشته اسرائیل به پایگاه‎های حشدالشعبی و سپاه در عراق تعدادی از نیروهای ایرانی هم کشته شدند اما جمهوری اسلامی در مورد تلفات سکوت کرد. با این حال دو سه روز بعد اجساد تعدادی از آنها به ایران بازگردانده شد. ابوالفضل سرابیان یکی از آن کشته‌شدگان بود.