مانی رسانه ManiMedia

حزب سبزهای آلمان و سازمان مدافع حقوق پناهجویان نسبت به اخراج گروه دیگری از افغان‌ها واکنش نشان دادند

به گزارش سرویس پناهجویان مانی رسانه-حزب سبزهای آلمان و یک سازمان مدافع حقوق پناهجویان از اخراج یک گروه دیگر افغان‌ها از آلمان انتقاد کرده اند. آنان خواستار توقف جدی این روند گردیدند.

مهاجرنیوز افزود:سازمان حامی پناهجویان (پرو ازول) از مقام های آلمانی خواسته است که مانع اخراج پناهجویان ردشده افغان از این کشور شوند. این سازمان در موضع‌گیری تازه اش گفته است: «وضعیت افغانستان که از سال ۲۰۱۶ به این طرف فاجعه آمیز بود، با گذشت هر روز بدتر می‌شود. مردم از نظر امنیتی و اقتصادی زیر فشار قرار دارند.»

پرو ازول از وزیر داخله حکومت فدرال و وزرای داخله ایالتی این کشور خواسته است که جلو اخراج پناهجویان افغان را بگیرند.لوییزه امتسبرگ، سخنگوی حزب سبزها در زمینه سیاست مهاجرت گفت: «بالاخره اخراج به افغانستان باید متوقف شود.»امتسبرگ دلیل این درخواست را وضعیت سیاسی و امنیتی افغانستان عنوان کرد و گفت که ب راساس اطلاعات سازمان ملل، تنها بین ماه جولای و سپتمبر، دست کم ۱۲۰۰ فرد ملکی در این کشور کشته شده اند. او در ادامه سیاست اخراج دسته جمعی را «خطرناک و اشتباه» خواند.قرار است در پیوند به اخراج گروه دیگری از پناهجویان که ۳۰ اٌمین دور خوانده می‌شود، در میدان هوایی فرانکفورت/ماین اعتراضاتی برگزار شود. به گزارش «پرو ازول» اخراج یکی از این مهاجران که یک نانوا در ایالت بادن وورتمبرگ است، در آخرین دقیقه با حکم محکمه متوقف شد.