مانی رسانه ManiMedia

جلسه دادگاه مازیار سید نژاد فعال کارگری بزودی برگزار می شود

مانی رسانه-جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مازیار سیدنژاد، فعال کارگری در تاریخ ۲۵ مرداد در شعبه ۴ دادگاه انقلاب اهواز برگزار خواهد شد.

به گزارش سرویس حقوق بشر مانی رسانه-جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مازیار سیدنژاد، فعال کارگری در تاریخ ۲۵ مرداد امسال در شعبه ۴ دادگاه انقلاب اهواز برگزار خواهد شد. جلسه نخست دادگاه این فعال کارگری پیشتر در اردیبهشت ۹۸ برگزار شد.

جلسه نخست دادگاه رسیدگی به اتهامات مازیار سیدنژاد در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ۹۸ برگزار شد. پیام ابوطالبی زنوزی، وکیل مدافع این فعال کارگری پیشتر در خصوص این جلسه گفت: “روز ۱۷ اردیبهشت در شعبه چهارم دادگاه انقلاب اهواز جلسه‌ی دادگاه آقای مازیار سیدنژاد برگزار شد و ما منتظر تصمیم قاضی هستیم. البته قاضی معتقد بود که پرونده ناقص است و برای تحقیقات باید مجددا به دادسرا برگردد. ما دفاع کردیم و معتقدیم که جرمی واقع نشده است. لااقل بر اساس آن چیزی که در پرونده منعکس شده است، هیچکدام از افعال موکل من مجرمانه نیست”.

مازیار سیدنژاد در تاریخ ۱۰ آذر ۹۷ توسط نیروهای امنیتی در اهواز بازداشت و پس از پایان مراحل بازجویی به زندان شیبان اهواز منتقل شد.

وی نهایتا در تاریخ ۲۷ اسفند ۹۷ با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان شیبان اهواز آزاد شد.

صدا و سیمای جمهوری اسلامی شب شنبه ۲۹ دی ۹۷ با پخش گزارشی با عنوان “طراحی سوخته” به انتشار اوراق بازجویی تعدادی از دستگیرشدگان اعتراضات کارگری خوزستان و اعترافات تلویزیونی مازیار سیدنژاد، سپیده قلیان، اسماعیل بخشی، علی نجاتی و چند تن دیگر علیه خودشان پرداخت که در آن گفته بودند با گروه‌های مارکسیستی و برانداز در خارج از ایران ارتباط دارند.

به گفته منابع نزدیک به این فعال کارگری، چهره مازیار سیدنژاد، به دلیل تغییرات متاثر از فشارها و شرایط بد بازداشت در این فیلم به سادگی قابل شناسایی نبوده است.