مانی رسانه ManiMedia

ثبتنام وام کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا تا ۵ مرداد تمدید شد

مانی رسانه-بیست‌ویکمین جلسه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع کرونا،جهت بررسی کسب و کارها و تعیین وضعیت پرداخت تسهیلات بانکی برگزار شد.

به گزارش سرویس اقتصادی مانی رسانه-بر اساس مصوبه بیست‌ویکمین جلسه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، مهلت ثبت‌نام کسب‌وکارهای دارای بیمه و فاقد بیمه در سامانه کارا، تا ۵ مردادماه تمدید شد.

در این جلسه، محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس‌جمهور و رئیس کارگروه، طی بررسی کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا اعلام کرد که بانک ها باید هرچه سریعتر به اعطای تسهیلات بانکی به مشاغل آسیب دیده اقدان نماییند و تنها از این طریق است که دولت و بانک ها می توانند سهمی در جهت کمک به مشاغل آسیب دیده داشته باشند.

بر اساس این خبر، متقاضیان برای دریافت تسهیلات باید به سامانه کارا به نشانی kara,mcls,gov.ir مراجعه کنند.

کارگروه همچنین بر اساس درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصویب کرد که تمام کالاها و تجهیزات اهدایی از سایر کشورها به ایران جهت مقابله با ویروس کرونا، باید به فوریت ترخیص شوند و از پرداخت هر گونه عوارض گمرکی و هزینه‌های انبارداری، معاف هستند.

بیست‌ویکمین جلسه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع کرونا،در حالی به جلسه پایان داد که بانک ها را موظف به حمایت از کسب و کار های آسیب دیده کرد.