مانی رسانه ManiMedia

تور کنسرت‌های علیرضا قربانی در استرالیا

به گزارش سرویس موسیقی مانی رسانه- علیرضا قربانی که به‌تازگی در سی و سومین جشنواره موسیقی فجر جایزه باربد را به‌عنوان بهترین خواننده دریافت کرد، در‌این‌باره گفت: امسال سومین سال از آغاز اهداء جایزه باربد در جشنواره موسیقی فجر در سال ۹۴ بود که از تمامی اعضاء محترم هیئت‌ داوران سی و سومین جشنواره موسیقی فجر که همگی از هنرمندان ارزشمند و موجه موسیقی هستند، قدردانی می‌کنم.وی افزود: بابت انتخاب اینجانب به‌عنوان خواننده برگزیده موسیقی ایرانی برای سومین سال متوالی، لازم می‌دانم این نکته را یادآور شوم که کماکان این جشنواره و جشنواره‌های مشابه نیازمند نگاه آکادمیک و دقیق‌تر و کارآمدتری در ارتباط با ژانر بندی (دسته‌بندی) انواع موسیقی هستند، کما اینکه این مورد همواره موردنقد دلسوزانه بسیاری از اهالی موسیقی بوده است.

او ادامه داد: نکته بعد اینکه امیدوارم همه کارشناسان محترم داوری بتوانند با نگاه مستقل و فارغ از نام و نشان و بستگی‌های خانوادگی هنرمندان، پیشینه، فضای پرهیاهوی گاها غیرواقعی و تبلیغاتی، رأی و نظرشان را آزادانه بیان و اعمال کنند که قطعاً این نگاه، باعث بالندگی و پیشرفت بیشتر جریان موسیقی بخصوص برای جوان‌ترهای این عرصه خواهد شد.

قربانی همچنین گفت: اگرچه همانطوریکه در هنگام دریافت جایزه عرض کردم در مقوله هنر نمی‌توان به‌دقت ارزش‌گذاری و امتیازبندی واقعی کرد به جهت اینکه هنر همواره باروح و حس و عاطفه و سلیقه‌های متفاوت در ارتباط و آمیخته است و برخلاف مسابقات ورزشی که سرعت، قدرت عضلانی تعیین‌کننده است، اهداء هر نوع جایزه‌ای دلیل قطعی برای کیفیت و درجه برتر هنری نیست و عدم دریافت جایزه نیز دلیل بر کیفیت نازل‌تر یا درجه هنری پایین‌تر اثر نخواهد بود. امسال هم در بخش‌های مختلفی جای برخی آثار ارزشمند که شخصاً بارها و بارها آن‌ها را شنیده‌ام و لذت برده‌ام در بین کاندیداها خالی بود که صمیمانه برای همه خالقین این آثار آرزوی موفقیت و تلاش روزافزون دارم.

این خواننده موسیقی ایرانی همچنین اسفندماه امسال برای برگزاری تور کنسرت‌های خود راهی استرالیا خواهد شد.

قربانی با همراهی ارکستر ماداکتو روز سوم مارس یعنی ۱۲ اسفندماه در شهر بریزین، ۱۹ اسفند در سیدنی و ۲۰ اسفندماه هم ملبورن روی صحنه خواهد رفت.

ارکستر ماداکتو که متعلق به موسسه پیشتاز در آموزش موسیقی در استرالیاست در سال  ۲۰۱۰ با هدف ارائه اجرا و انتشار موسیقی  با همکاری هنرمندان بنام و متخصص شروع به کار و پس از حضور در فستیوال‌های مختلف هنری نام و جایگاه ویژه‌ای در جامعه استرالیا کسب کرد. مرکز هنری ماداکتو قدیمی‌ترین مرکز آموزش موسیقی در استرالیا است که بیش از ۱۰ سال است در شهر سیدنی فعالیت می‌کند. این مرکز علاوه بر فعالیت‌های آموزشی در برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری شرکت کرده است.

هنرآنلاین