مانی رسانه ManiMedia

تشکیل پرونده جدید علیه گلرخ ایرایی و آتنا دائمی

مانى رسانه- آتنا دائمی و گلرخ ایرایی دو فعال حقوق بشر محبوس در زندان اوین برای چندمین بار از بابت پرونده جدیدی که علیه آنها در دوران زندان مفتوح شده به دادسرا فراخوانده شدند. خانم ایرایی که امروز بعد از چند بار خودداری از حضور سرانجام در شعبه ۵ دادسرا حضور یافت از بابت اتهام “اخلال در نظم زندان” مورد تفهیم قرار گرفت. پیش از این نیز خانم دائمی به اتهام توهین به مسئولان زندان با پرونده قضایی روبرو شده بود که از بابت آن سرانجام تبرئه شد.

به گزارش سرویس حقوق بشر مانى رسانه به نقل از هرانا-
آتنا دائمی و گلرخ ایرایی که در حال تحمل دوران محکومیت خود در زندان اوین هستند از بابت پرونده جدیدی که علیه آنها مفتوح شده است برای چهارمین بار امروز به دادسرا فراخوانده شدند.

آنها پیش تر در شهریور ماه سال جاری و سپس ۲۰ و ۲۴ دیماه همین سال به شعبه ۱۴ دادسرای شهید مقدس فراخوانده شده بودند که در تمام موراد از حضور در دادسرا خودداری کردند.

سرانجام امروز خانم ایرایی بصورت جداگانه ای به شعبه ۵ بازپرسی دادسرای شهید مقدس واقع در زندان اوین فراخوانده شد. پس از حضور در این محل دادستان اتهام “اخلال در نظم زندان” را به وی تفهیم کرد. از مصداق های اتهام مطرحه اطلاعی در دست نیست.

کماکان مشخص نیست احضار خانم دائمی به این محل از بابت همین پرونده است یا مورد اتهامی دیگری در جریان است.

پیش از این نیز عباس خانی، رئیس بهداری زندان اوین به همراه چهارمحالی، رئیس زندان با تشکیل پرونده ای مبنی بر توهین به مسئولان زندان از خانم دائمی به دادگاه شکایت کرده بودند که سرانجام مشخص شد اعمال آنها باعث آسیب پزشکی به خانم دائمی شده است. نهایتا خانم دائمی از این پرونده تبرئه شد.