مانی رسانه ManiMedia

ترکیه توافق با واشنگتن بر سر آزادی کشیش آمریکایی را تکذیب کرد

به گزارش سرویس مسیحیت مانی رسانه- یک مقام ارشد ترکیه می گوید گزارش‌های منتشر شده مبنی بر آزادی یک تبعه این کشور از سوی اسرائیل در ازای آزادی کشیش آمریکایی محبوس در ترکیه کذب است.

یورونیوز افزود: ابرو اوزکان، تبعه ترکیه ماه گذشته هنگام سفر به اسرائیل بازداشت شد. او در حالی روز هشتم ژوئیه (۱۷ تیر) در یک دادگاه امنیتی اسرائیل با اتهام «تماس با گروه حماس» روبرو شد که وکیل وی اتهام وارده به موکلش را رد کرده است. ابرو اوزکان روز ۱۶ ژوئیه (۲۵ تیر) از اسرائیل آزاد شد و به ترکیه بازگشت.

سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل (شین بت) به دنبال آزادی ابرو اوزکان اعلام کرد که آزادی وی به صورت مشروط صورت گرفت.

اندرو برونسون، کشیش آمریکایی ۲۱ ماه است که در ترکیه در بازداشت به سر می برد. او که با هواداری از کودتای نافرجام سال ۲۰۱۶ در ترکیه متهم شده این اتهام را رد کرده است. اندرو برونسون روز چهارشنبه گذشته به حصر خانگی منتقل شد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرده است که در صورت عدم آزادی اندرو برونسون تحریم‌هایی را علیه آنکارا وضع خواهد کرد.

یک مقام اسرائیلی که نخواست نامش فاش شود اعلام کرد که ابرو اوزکان به درخواست رئیس جمهوری آمریکا آزاد شده است. روزنامه واشنگتن پست گزارش کرد که آزادی ابرو ازکان در ازای آزادی اندرو برونسون صورت گرفته است.