مانی رسانه ManiMedia

ترانه‌های قدیمی و رسیتال ویلن و پیانو اجرا می‌شود

به گزارش سرویس موسیقی مانی رسانه-گروه موسیقی آوای ماهان به رهبری نیما فاتحی و سرپرستی فرهاد میرمحمدصادقی کنسرت ترانه های قدیمی (Old Songs) را با رپرتواری متفاوت از زیباترین آهنگهای دهه های ۵۰ تا ۸۰ میلادی به زبانهای انگلیسی، فرانسه، ایتالیایی و اسپانیایی ۲۳ و ۲۴ تیرماه ۹۸ در تالار وحدت روی صحنه می‌برد.

 این چهارمین اجرای کنسرت ترانه های قدیمی است که توسط گروه آوای ماهان، متشکل از گروه کُر آوای ماهان، ارکستر بزرگ پاپ کلاسیک و خوانندگان مطرح این سبک، و این بار با قطعات، طراحی لباس و طراحی صحنه ای متفاوت در تالار وحدت برگزار می شود.

در این کنسرت قطعاتی که سالها پیش توسط خوانندگان و گروههایی همچون کوئین، بیتلز، بانی ام، فرانک سیناترا، الویس پریسلی، برایان هایلند،  ژو دسن، ماری هاپکینز، شارلز آزناوور، دین مارتین، آلبانو و رومینا، پت بون و ری چارلز اجرا و ماندگار شده است، با تنظیمی متفاوت اجرا می‌گردد.

نیما فاتحی، رهبر، تنظیم کننده و آهنگساز، معتقد است حضور گروه کُر آوای ماهان که رتبه ی نخست سی امین دوره جشنواره موسیقی فجر و کسب تجربیات متعدد بین المللی و چندین مقام نقره در فستیوالهایی همچون «بازیهای کُرال آسیا پاسیفیک ۲۰۱۷ در سریلانکا» و «کانتا آل مار ۲۰۱۵ در اسپانیا» را در کارنامه ی هنری خود دارد، به همراه ارکستر بزرگی که از بهترین نوازنده های ایران که در بهترین ارکسترهای ایران، از جمله سمفونیک تهران نیز مشغول به فعالیت هستند، در کنار تنظیم های ویژه از نقاط قوت و متمایز کننده ی این گروه موسیقی است، که موجب استقبال گسترده ی مخاطبان کنسرت «ترانه های قدیمی» طی سالهای اخیر شده است.

فرهاد میرمحمدصادقی، سرپرست ارکستر، آهنگساز و کارشناس فنی صدابرداری نیز می‌گوید: در انتخاب قطعات این کنسرت سعی شده است به سلیقه ی مخاطبان توجه ویژه شود، و همچنین از تمرکز برروی یک خواننده ی خاص پرهیز شده و استفاده از خوانندگان متعدد با رنج های صدایی متنوع و متناسب با قطعات، موجب جذابیت بیشتر روند اجرای کنسرت برای مخاطبان گردد.

وی افزود: افزایش تعداد نوازندگان برای صدادهی بهتر ارکستر، طراحی متفاوت لباس و صحنه و حضور بازیگران و هنرمندان سرشناس و سفرای بسیاری از کشورها در جمع مخاطبان، اجرای تابستان ۹۸ کنسرت ترانه های قدیمی را نسبت به گذشته جذاب تر و می‌کند.