مانی رسانه ManiMedia

ترامپ حمله نظامی به ایران را بررسی کرده است

به گزارش سرویس بین الملل مانی رسانه- خبر بررسی گزینه حمله نظامی به یکی از تاسیسات هسته‌ای ایران از سوی دونالد ترامپ توسط روزنامه “نیویورک تایمز” منتشر شده است. این روزنامه با انتشار گزارشی اعلام کرده است که رئیس جمهور کنونی آمریکا دو ماه پیش از واگذاری کاخ سفید به جو بایدن، اقدام به بررسی چنین امکانی نموده است.

خبرگزاری فرانسه روز سه‌شنبه ۱۷ نوامبر (۲۷ آبان) با انتشار گزارشی از واشنگتن به جلسه روز پنجشنبه (۱۲ نوامبر) در کاخ سفید اشاره کرده است.

“نیویورک تایمز” در گزارش خود نوشته است که ترامپ در حضور شماری از مسئولان ارشد سیاسی و نظامی آمریکا موضوع حمله به یکی از تاسیسات هسته‌ای ایران را مطرح کرده است.

گفته می‌شود مایک پنس، معاون ترامپ و همچنین مایک پمپئو، وزیر امور خارجه این کشور نیز در این جلسه حضور داشته‌اند. افزون بر آن‌ها، ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا نیز مورد مشورت ترامپ قرار گرفته است.

ترامپ در این جلسه درباره امکان انجام یک حمله نظامی به تاسیسات اصلی هسته‌ای ایران ظرف هفته‌های آینده پرسیده بود. ترامپ با اشاره به گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره افزایش ذخایر اورانیوم غنی‌سازی شده توسط ایران چنین گزینه‌ای را مطرح کرده بود.