مانی رسانه ManiMedia

ترامپ برای چندمین بار تکرار کرد:آمریکا به دنبال «تغییر رژیم» در ایران نیست

به گزارش سرویس بین الملل مانی رسانه- پرزیدنت ترامپ اعلام کرد که آمریکا قصد تغییر رژیم ایران یا صدمه زدن به آن کشور را ندارد، بلکه تنها می‌خواهد از دستیابی ایران به سلاح اتمی جلوگیری کند.

رئیس جمهوری آمریکا که این نظر را در توکیو و در آخرین روز از سفر به ژاپن بیان می کرد، بار دیگر گفت که به نظر او مقام‌های ایران به دنبال پیدا کردن راهی برای گفتگو با واشنگتن هستند.

رئیس جمهوری آمریکا پس از صرف ناهار کاری دوشنبه ۶ خرداد با شیزو آبه نخست وزیر ژاپن، در کنفرانس خبری مشترک به تفصیل در مورد ایران صحبت کرد.

او گفت: «توافق مصیبت بار با ایران را ببینید! نگاه کنید چه به سر منطقه و ایران آمده است. وقتی من به ریاست جمهوری رسیدم، جمهوری اسلامی ایران و عوامل نیابتی‌اش عامل تقریبا تمام جنگ‌ها و خونریزی‌ها در سوریه و یمن بودند. اما از خیلی جاها عقب نشینی کرده اند، چون وضعیت اقتصادی بسیار بدی دارند. تحریم‌های کمرشکنی علیه ایران برقرار کرده ایم که در تاریخ سابقه ندارد. علاوه بر نفت، فولاد و مس را هم به تحریم‌ها اضافه کرده‌ایم. اما من اصلاً نمی‌خواهم به ایران صدمه بزنم. تنها می‌خواهم از دستیابی‌شان به سلاح اتمی جلوگیری کنم.»

به گزارش صدای آمریکا، پرزیدنت ترامپ اضافه کرد: «برای چندمین بار می‌گویم ایران در تمام زمینه‌ها قابلیت‌های بسیاری دارد و من می‌خواهم شاهد شکوفایی اقتصادی آن کشور باشم. به صراحت می گویم ما در پی تغییر رژیم ایران نیستیم. توافق ایران با دولت پیشین آمریکا تنها دستیابی ایران به سلاح اتمی را به تعویق می انداخت. این از نظر من غیرقابل قبول است و باید برای توافق جدید گفتگو کنیم.»

با این حال، آقای ترامپ تاکید کرد که در پی جنگ با ایران نیست، و امکانات بالقوه ایران را برای پیشرفت و شکوفایی مطرح کرد .