مانی رسانه ManiMedia

تابستان و مضررات ناشی از گرما

به گزارش سرویس سلامت مانی رسانه-کارشناسان در فصل تابستان، نسبت به خطرات گرما برای گروه های پرخطر هشدار می دهند. با خواندن این مقاله، خطرات اصلی ناشی از موج گرما، گروه هایی که بیشترین آسیب را از هوای گرم می بینند و راهکارهای مقابله با عوارض این نوع آب و هوا را بهتر خواهید شناخت:

سازمان خدمات بهداشت ملی انگلیس هشدار می دهد که سالخوردگان بالای ۷۵ سال، نوزادان و کودکان، افراد با مشکلات سلامتی از قبیل بیماری های قلبی عروقی و تنفسی، افراد مبتلا به پارکینسون و سکته مغزی، کسانی که داروهای خاص مصرف می کنند، کسانی که از لحاظ جسمی فعال هستند مانند ورزشکاران و کارگران، در معرض خطر جدی مشکلات ناشی از گرما هستند.

وقتی هوا آنقدر گرم می شود که بدن قادر به خنک کردن خود نیست، ضربان قلب افزایش یافته و فرد دچار گیجی و ضعف می شود. سایر علائم گرمازدگی عبارتند از گرفتگی عضلات، خستگی عمومی، سردرد، سرگیجه، و حالت تهوع. علائم شدیدتر از این قرارند: عدم تعادل در راه رفتن، استفراغ، رفتار نامعمول، افزایش ضربان قلب، تنفس سریع و پی در پی.

علائم شدید گرمازدگی نیاز فوری به درمان های اورژانسی دارند. متخصصان اورژانس بلافاصله شروع به درمان فرد گرمازده می کنند. این درمان ها شامل هیدراتاسیون وریدی و درمان های دیگر است.