مانی رسانه ManiMedia

بیرانوند محدودیتی در رویاپردازی های خود ندارد

مانی رسانه-دروازه‌بان ایرانی آنتورپ گفت: ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی ایران من را با کورتوا دروازه بان رئال مادرید مقایسه کرده و این برای من جذاب است.

به گزارش سرویس ورزشی مانی رسانه-دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران ضمن بیان شرایط سخت خود عنوان کرد محدودیتی در رویاپردازی های خود ندارد.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت HLN، علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران و تیم آنتورپ که به تازگی خریداری شده است سرگذشت عجیب و به اصطلاح “هالیوودی” داشته است.  بیرانوند دروازه بان ۱۹۴ سانتیمتری می گوید در ایران فیلم زندگی او در حال ساخت است.

او قرار بود پیشتر راهی بلژیک شود ولی به دلیل محدودیت های اعمال شده به خاطر شیوع کرونا نتوانست از کشور خود خارج شود تا اینکه در نهایت توانست بدون همسر و دو فرزند خود فعلا راهی بلژیک شود و بعد از دو هفته قرنطینه، تمرینات خود را در آنتورپ شروع کند.

«علیرضا بیرانوند» امروز (جمعه) در گفت‌ و گو با روزنامه هلندی هت لاتست نیوز بلژیک،در خصوص سختی‌های مسیر رسیدنش به فوتبال اروپا، بیان داشت: زندگی بسیار سختی داشتم و به‌ عنوان دروازه‌بان باید بر موانع زیادی غلبه می‌کردم. من از یک خانواده عشایری هستم که به چوپانی مشغول بود. پدرم از من می‌خواست تا جا پای او بگذارم و فکر می‌کرد فوتبال بازی کردن، هدر کردن وقت است.

وی افزود: این‌قدر به فوتبال علاقه داشتم که در سن ۱۲ سالگی از خانه فرار کردم. مسیر ۶۰۰ کیلومتری را با کمک خودروهای عبوری طی کردم تا به تهران برسم، جایی که می‌توانستم به باشگاهی در سطح بالایی ملحق شوم. دوره آسانی نبود، چون به‌عنوان یک پسربچه به یکباره باید خودم، زندگی‌ام را می‌چرخاندم. در کنار فوتبال در شغل‌های مختلفی هم مشغول به کار شدم و برای مثال در کارواش و پیتزافروشی کار کردم و پس از ساعت‌ها کار در همان محل کارم می‌خوابیدم.

بیرانوند ادامه داد: پدرم به تدریج نظرش درباره فوتبال تغییر کرد و دید که به‌عنوان یک فوتبالیست نیز امکانش است که آینده‌ای خوب داشته باشم. حالا او به من خیلی افتخار می‌کند.

بیرانوند درباره اظهار نظر اخیر «مارک ویلموتس» سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران که ضمن تمجید از او، بیرانوند را در سطح دروازه‌بانانی همچون کورتوا و مینیوله دانسته بود، گفت: این افتخار بزرگی است که از من به‌عنوان دروازه‌بانی در سطح چنین دروازه‌بانانی نام برده شده است. من خیلی فرصت کار با ویلموتس را پیدا نکردم، اما در همان مدت کوتاه با او ارتباط برقرار کردم. ویلموتس مرا برای بازی در خارج از ایران تشویق کرد. حقیقت این است که پس از جام جهانی ۲۰۱۸ می‌خواستم بازی در اروپا را تجربه کنم، اما باشگاه پرسپولیس اجازه جدایی به من نداد

او در پایان گفت: خنک به من پیشنهاد بازی داد ولی با پیشنهاد آنتورپ بیشتر احساس راحتی کردم. با وجود دیر رسیدن من و موانع زبان، فکر می کنم بتوانم به سرعت تأثیر بگذارم. ما خواهیم دید که چه می شود. حداقل در رویاهای من هیچ محدودیتی وجود ندارد.