مانی رسانه ManiMedia

بهمن حسین زاده:تا سال ۱۴۰۰ باید ۱۰ میلیارد دلار از حجم واردات کشور کاسته شود

به گزارش سرویس اقتصادی مانی رسانه-مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران از برنامه ریزی وزارت صنعت،معدن و تجارت بری کاهش ۱۰ میلیلرد دلاری واردات تا سال ۱۴۰۰ خبر داد.

بهمن حسین زاده، با اشاره به موضوع رشد صنعتی در کشور، بر اولویت رشد صنعت در مناطق کمتر توسعه یافته تاکید کرد و اظهار داشت: با توجه به اهمیت «صنعت» در اشتغال زایی کشور از یک سو و تاثیر آن در رفع نیازهای داخلی از سوی دیگر، باید تلاش کنیم تا ۸۵ هزار واحد صنعتی کشور که در حال حاضر فعال هستند، بتوانند با حداکثر توان، فعالیت و تولید داشته باشند.

وی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از واحدهای صنعتی کشور، به بخش خصوصی تعلق دارند، نمایشگاه صنعت را به عنوان بستری برای عرضه‌ و آشنایی با طرح‌های نوین صنعتی معرفی کرد.

حسین‌زاده در ادامه با مقایسه پیشرفت‌های  صنعتی ایران پیش و پس از انقلاب اسلامی گفت: تعداد واحدهای صنعتی کشور در سال ۵۷ حدود ۱۵۰۰ واحد بود و امروز در شرایطی هستیم که ۸۵ هزار واحد صنعتی در کشور وجود دارد که بخش عمده‌ای از نیازهای داخلی را تامین می‌کنند.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ایران در ادامه با تاکید بر ضرورت حمایت از تولید با هدف صادرات، گفت: همانطور که مقام معظم رهبری و همچنین شخص رئیس جمهور نسبت به اشتغال‌زایی و حفظ اشتغال موجود تاکید داشتند، دولت برای تحقق این هدف، حمایت از واحدهای تولیدی کشور را برای گسترش بازارهای صادراتی و نفوذ در بازارهای جدید در اولویت‌ خود قرار داده است.

حسین‌زاده با اشاره به طرح وزارت صنعت، معدن و تجارت برای کاهش ۱۰ میلیارد دلاری واردات کشور خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده و سیاست‌های وزارت صنعت، تا سال ۱۴۰۰ باید ۱۰ میلیارد دلار از حجم واردات کشور کاسته شده و بر توان تولید داخل افزوده شود که طبعاً برای افزایش تولید در کشور نیازمند دانش فنی و تکنولوژی هستیم.

تسنیم در ادامه افزود:نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت از ۱۸ تا ۲۱ مهر ماه در فضای به وسعت ۱۳ هزار متر مربع با حضور ۴۴۰ شرکت داخلی و ۱۶ شرکت خارجی برپاست.