مانی رسانه ManiMedia

برگزاری هیجدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری در باکو

به گزارش سرویس فرهنگ و گردشگری مانی رسانه-هیجدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سفر روز پنجشنبه با حضور ۱۵ کشور از جمله منطقه آزاد ماکو جمهوری اسلامی ایران در مرکز نمایشگاه بین المللی باکو گشایش یافت .

نزدیک به ۸۰ شرکت گردشگری از جمهوری آذربایجان ، بلاروس، بلغارستان ، گرجستان، چین ، ایتالیا ، مغرب، روسیه، تایلند، ترکیه، چک، اسلوونی، اوکراین، دومینیکان و نیز منطقه آزاد ماکو کشورمان در این نمایشگاه بین المللی حضور دارند. مهدی عبدالله زاده مدیر توسعه گردشگری سازمان منطقه آزاد با اشاره به این که این سازمان برای نخستین بار در این نمایشگاه حضور دارد، هدف از آن را معرفی هر چه بیشتر ظرفیت های گردشگری ایران از جمله منطقه آزاد ماکو بیان کرد.

وی با اشاره به این که همه نقاط ایران دارای ظرفیت و جذابیت متنوع گردشگری است، افزود: برای جذب گردشگران و نیز سرمایه گذاری برای توسعه زیر ساخت های گردشگری از کشورهای همسایه نزدیک از اهداف حضور ما در این نمایشگاه است. عبدالله زاده گفت: مناطق مختلف ایران از جمله منطقه آزاد ماکو از جاذبه های تاریخی و طبیعی خاصی برخور دار است، ولی نیازمند معرفی و بازاریابی بیشتر است. وی همچنین با اشاره به توانمندی های ایران در حوزه های گردشگری درمان و سلامت گفت: یکی دیگر از اهداف عمده حضور در این نمایشگاه جلب بیشتر توجه شهروندان جمهوری آذربایجان بعنوان کشور همسایه نزدیک ایران و سایر کشورهای حاضر به این مهم است. هیجدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سفر باکو سه روز ادامه خواهد داشت .