مانی رسانه ManiMedia

برگزاری بازی دو تیم ملی با انتخاب از سه گزینه پیشنهادی

به گزارش سرویس ورزش مانی رسانه- فیفا در نامه ای به اتحادیه فوتبال عراق (IFA) اعلام کرد که از چند هفته گذشته نظارت دقیق بر وضعیت ایمنی و امنیت عراق داشته است، جایی که تظاهرات ضد مسئولان این کشور گسترده است.در ادامه بیانیه فیفا آمده است: با توجه به “وخامت قابل توجه اوضاع امنیتی” ، بازیهای آینده عراق مقابل ایران و بحرین که قرار است در ورزشگاه شهر بصره برگزار شود ، باید در “مکان بی طرف خارج از عراق” به انجام برسد. در این بیانیه فیفا آمده است: “این حرکت به همه علاقه مندان امکان می دهد تا توجه خود را بر تحقق موفقیت هر دو مسابقه در یک محیط امن و مطمئن متمرکز کنند.”

* در پی موضوع تغییر مکان بازی دو تیم ملی فدراسیون فوتبال عراق کشورهای اردن، امارات و قطر را برای میزبانی از ۲ بازی آینده انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در نظر دارد.

* اردوی تیم ملی فوتبال ایران برای دیدار با تیم ملی عراق از روز یکشنبه آغاز خواهد شد.طبق برنامه قرار است ویلموتس شنبه در تهران حاضر شود. اسامی تیم ملی هم بعد از پایان هفته دهم اعلام خواهد شد.

*مارک ویلموتس در حالی باید تیمش را برای دیدار روز ۲۳ آبان برابر عراق در مرحله مقدماتی جام جهانی و جام ملت های آسیا آماده کند که هنوز هیچ رقمی از مطالبات قرارداد خود با فدراسیون فوتبال ایران را دریافت نکرده است. همین اتفاق حاشیه هایی را برای فدراسیون ایجاد کرده است.سخنگوی فدراسیون فوتبال در توضیح آخرین وضعیت این مشکل گفت: با همراهی وزارت ورزش و جوانان بخشی از قرارداد ویلموتس را تهیه کردیم. دو قسط این قرارداد تامین اعتبار شد و به یک بانک واسطه در خارج از کشور انتقال پیدا کرده تا برای انتقال به حساب ویلموتس در جریان باشد. این انتقال بانکی با اختلالی مواجه شده که مسئولان فدراسیون فوتبال در تلاش هستند که این پول انتقال پیدا کند. قسط بعدی سرمربی تیم ملی هم بزودی پرداخت خواهد شد.