مانی رسانه ManiMedia

بخش ساخت و ساز و عمران مرتبط با سپاه پاسداران تحریم شد

به گزارش سرویس بین الملل مانی رسانه- وزارت امور خارجه ایالات متحده پنجشنبه، ۹ آبان (۳۱ اکتبر) اعلام کرد که تحریم‌های تازه‌ای علیه جمهوری اسلامی اعمال می‌کند. این تحریم‌ها بخش عمران و ساخت‌وساز و همچنین صدور مصالح و مواد خام مشخصی را شامل می‌شود.

در بیانیه این وزارت‌خانه آمده است، از آنجایی که سپاه پاسداران ایران عرصه عمران و ساخت‌وساز را تحت کنترل خود دارد، این تحریم‌های جدید اعمال خواهد شد. واشنگتن سپاه پاسداران را سازمانی تروریستی ارزیابی کرده است.

از آنجایی که این تحریم‌ها خرید و فروش مصالح و مواد خام مشخصی را نیز دربرمی‌گیرد، شرکت‌های خارجی در صورت معامله فلزات، گرافیت، ذغال‌سنگ و مصالحی مشابه با شرکت‌های ایرانی فعال در زمینه عمران و راه‌ وساختمان‌سازی ممکن است با تحریم و جریمه روبرو شوند.

تحریم‌های جدید افزون بر این شامل مواد و مصالحی می‌شود که حکومت ایران می‌تواند از آنها در راه توسعه و ساخت سیستم‌های تسلیحاتی استفاده کند.

به این ترتیب انواع مشخصی از لوله‌های فولادی، انواع خاصی از فولاد و فلزات ویژه لحیم‌کاری مشمول این تحریم‌ها می‌شوند و فرقی نمی‌کند که مشتریان ایرانی این مواد چه کسانی هستند.

اعمال تحریم‌های جدید می‌تواند پیامدهایی سنگینی برای شرکت‌های اروپایی داشته باشد که مشتریان به اصطلاح معمولی در ایران دارند و این مواد و مصالح را برای مثال به شرکت‌های ایرانی فعال در عرصه راه و ساختمان‌سازی می‌فروشند.