مانی رسانه ManiMedia

ایران با سفر پمپئو به تهران مخالفت کرد

به گزارش سرویس بین الملل مانی رسانه- مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا با انتشار یک پست توییتری خبر از تمایل خود به سفر به ایران و گفت‌وگوی مستقیم با مردم تهران داده است. پست توییتری پمپئو، تکرار همان درخواستی است که وزیر امور خارجه آمریکا اخیرا در گفت‌وگو با “بلومبرگ” مطرح کرده بود.

پمپئو روز دوشنبه هفتم مرداد (۲۹ ژوئیه) با انتشار یک پست توییتری بار دیگر پیشنهاد سفر خود به تهران را مطرح کرده است. او در این پست توییتری نوشته است: «من اخیرا پیشنهاد سفر به تهران و گفت‌وگوی مستقیم با مردم ایران را داده بودم. رژیم اما پیشنهاد من را نپذیرفته است.»

این پست توییتری مایک پمپئو چند ساعت پس از پست توییتری دیگری او در همین رابطه منتشر می‌شود. پمپئو در آن پست به سفر محمدجواد ظریف به آمریکا اشاره کرده و نوشته است:

«ما از اینکه محمدجواد ظریف به آمریکا می‌آید و از حق آزادی بیان در این کشور بهره می‌گیرد، واهمه‌ای نداریم. آیا وضعیت رژیم ایران به رهبری خامنه‌ای آنقدر بد است که به من اجازه نمی‌دهند، همان کار را در تهران انجام دهم؟ اگر مردم ایران حقایق را بدون فیلتر و کامل بشنوند، چه چیزی ممکن است روی دهد؟»

تمایل به گفت‌وگوی مستقیم با مردم ایران

مایک پمپئو، روز سوم مرداد نیز در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی بلومبرگ، پیشنهاد سفر به ایران و گفت‌‌وگو با مردم ایران را مطرح کرده بود.

وزیر امور خارجه آمریکا در آن مصاحبه گفته بود که مایل است به ایران برود و به مردم آن کشور بگوید که سیاست‌های رهبران آن کشور تا چه حد به ایران آسیب وارد ساخته است.

 

پمپئو گفته بود که سفر او به ایران برای تبلیغات و پروپاگاندا نیست. او تنها بر آن است تا با مردم در مورد واقعیت‌ها سخن بگوید.