مانی رسانه ManiMedia

ایجاد موانع در اکران فیلم؛ یک بدعت تازه در سینما

به گزارش سرویس سینما مانی رسانه-بیش از ۸ ماه است متقاضی پروانه نمایش این فیلم هستیم و طبق اطلاع دقیق، این فیلم مانند سایر فیلم‌های دیگر برای اعضای شورای پروانه نمایش، اکران شده و البته از این شورا نیز عبور کرده است. اما جلوی صدور پروانه نمایش فیلم گرفته شده است.

تهیه‌کننده «دیدن این فیلم جرم است!» که ۸ ماه در صف صدور پروانه نمایش مانده، گفت: سازمان سینمایی وزارت ارشاد، خودش مانع اکران این فیلم شده و این یک بدعت تازه در سینماست که فیلمی پس از عبور از شورای پروانه نمایش هم اجازه اکران نمی‌یابد.ما پیش از این مطلع بودیم که سازمان سینمایی وزارت ارشاد، خودش مانع اکران این فیلم است و پای شورای پروانه نمایش وسط نیست.

در اتفاقاتی هم که هفته گذشته در فضای توئیتر با اظهارنظر آقای داروغه‌زاده، معاون سابق ارزشیابی و نظارت رخ داد، بر همه واضح شد که این گزاره درست است  و خب این یک بدعت تازه در سینماست که فیلمی پس از عبور از شورای پروانه نمایش هم اجازه اکران نمی‌یابد.این تهیه کننده در واکنش به تکذیبه ابراهیم داروغه‌زاده در این خصوص گفت: به نظر من اینها تلاش‌هایی برای پوشاندن این گزاره بود تا آقایان هزینه تصمیم خود را ندهند و این، تلاش زیبنده‌ای برای مدیران فرهنگی کشور در این جایگاه نیست.

بهتر است با مردم و هنرمندان صادق باشیم.شفاه بدون نام بردن از «خانه پدری» اظهار داشت: نمی‌شود شما همزمان توقیف یک فیلم را بد بدانید، اما خود توقیف‌کننده فیلم دیگری باشید! برای من سوال است که چطور آقایان از احترام به نظر اعضای شورای نمایش حرف می زنند اما برای نظر این شورا درباره سایر فیلم‌ها احترام قائل نیستند. طبیعتاً برای من دیدن این رفتار دوگانه‌ درباره یک موضوع واحد بسیار تلخ است. تهیه کننده «دیدن این فیلم جرم است!» با اشاره به آخرین رایزنی‌هایش با سازمان سینمایی گفت: فکر می‌کنم اگر آقای انتظامی دلایل خود را برای به تعویق انداختن اکران فیلم ما در معرض رسانه‌ها قرار دهند، آن زمان مشخص می‌شود دست دوستان چقدر خالی از استدلال است و دیگران را نسبت به اینکه این، یک تصمیم کاملا سلیقه‌ای و حتی سیاسی است، مطمئن‌تر می‌کند.امیدوارم دوستان ارشاد وظیفه‌ای که قانون بر عهده آن‌ها گذشته است، به دور از اغراض شخصی به سرانجام برسانند و نشان دهند حافظ منافع حقوق همه هنرمندان هستند.