مانی رسانه ManiMedia

انجمن استانی دراماتراپی در ایران افتتاح شد

به گزارش سرویس تئاتر مانی رسانه-عضو اتحادیه جهانی دراماتراپی اعلام کرد که در قالب هفته جهانی این آکادمی، اولین انجمن استانی دراماتراپی در ایران در شهر اهواز افتتاح شد.

مجید امرایی عضو اتحادیه جهانی دراماتراپی درباره برنامه انجمن دراماتراپی ایران در هفته جهانی دراماتراپی گفت: این هفته از ۲۱ تا ۲۷ اکتبر یعنی ۲۹ مهر تا ۵ آبان برگزار شد که ما در ایران برای این هفته ۲ برنامه را مدنظر قرار دادیم. اولین برنامه در شهر اهواز برگزار و طی آن اولین انجمن دراماتراپی استانی در لین شهر افتتاح شد.

وی ادامه داد: همچنین در کنار افتتاح این انجمن، ۴ کارگاه تخصصی «یوگای خنده»، «عروسک‌سازی»، «فیلم‌تراپی» و «دراماتراپی» با حضور دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه‌های اهواز و برخی مردم این شهر در سالن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

امرایی درباره برنامه مدنظر در تهران به مناسبت هفته جهانی دراماتراپی، توضیح داد: قرار است برنامه مدنظر در شهر تهران، روز جمعه ۱۰ آبان در سالن مشاهیر مجموعه تئاتر شهر و از ساعت ۱۸ تا ۲۰ برگزار شود. در این برنامه از حامیان نمایش درمانی در ایران همچون خبرنگار، رسانه، مترجم و ناشر برتر قدردانی می‌کنیم. همچنین ۲ مرکز مشاوره و توانبخشی در تهران که به حوزه نمایش درمانی توجه کرده‌اند نیز معرفی می‌شود.همچنین قرار است در برنامه مدنظر نشان بوعلی سینا به عنوان نشان سال انجمن دراماتراپی ایران که به تأیید اتحادیه جهانی دراماتراپی رسیده است، به ۲ نفر اهدا شود.