مانی رسانه ManiMedia

افزایش قیمت سی ان جی؛ نشان از عملکرد نادرست دولت است

به گزارش سرویس اقتصادی مانی رسانه-عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: برنامه ششم توسعه مدیریت مصرف سوخت و توسعه CNG را مورد تاکید قرار داده، اما اقدام دولت مبنی بر گرانی CNG مغایر با اهداف برنامه پنج ساله است.

سید تقی کبیری، عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس درخصوص اقدام دولت مبنی بر افزایش ۱۰ درصدی قیمت سوخت CNG، گفت: برنامه ششم توسعه مدیریت مصرف سوخت و توسعه CNG را مورد تاکید قرار داده، اما اقدام دولت مبنی بر گرانی CNG مغایر با اهداف برنامه پنج ساله است.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید برای گازسوز کردن درصد بیشتری از اتومبیل‌ها اقدامات جدی انجام دهد نه آنکه خود با گران کردن قیمت CNG موجب کندی این روند شوند، ادامه داد: مجلس و کمیسیون انرژی نباید به راحتی از موضوع افزایش قیمت CNG بگذرند چراکه این مهم خلاف مصوبات قانونی در راستای افزایش استفاده خودرو‌ها از سوخت CNG است.وی معتقد است اقدام دولت در جهت افزایش ۱۰ درصدی قیمت هر مترمکعب سی. ان. جی از ابتدای خردادماه نشانه‌ای دیگر از عملکرد نادرست در رابطه با یکی از مهم‌ترین اولویت‌های کشور است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه افزایش قیمت سوخت CNG به معنای افزایش قیمت بنزین نیست، چراکه مجلس چنین اجازه‌ای به دولت نمی‌دهد، گفت: افزایش قیمت این سوخت پاک مانع از گرایش مردم به گازسوز کردن خودروهای‌‎شان خواهد شد، ضمن آنکه دولت باید با خودروساز‌ان بر سر گازسوز کردن حداقل ۳۰ درصد از تولیدات خود به توافق برسد و در این مسیر مجلس می‌تواند با تصویب قانون خودروساز‌ها را به این مهم مکلف کنند، بنابراین کمیسیون صنایع و معادن باید این مهم را در دستور کار خود قرار دهد.