مانی رسانه ManiMedia

افتتاحیه سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر

به گزارش سرویس جشنواره فیلم فجر مانی رسانه– آیین افتتاحیه سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر با حضور سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی حیدریان، رییس سازمان سینمایی، ابراهیم داروغه‌زاده دبیر جشنواره، علیرضا رضاداد عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما اهالی سینمای ایران، مهمانان و اهالی رسانه بعدظهر امروز پنج‌شنبه دوازدهم بهمن‌ماه در مرکز همایش‌های برج میلاد کلید خورد.

محمدرضا عارف، محمدهادی ایازی، منوچهر شاهسواری، اکبر عبدی، نصرالله مدقالچی، نوید محمدزاده، هومن سیدی، رسول صدرعاملی، محمود گبرلو، مهدی پاکدل، سید غلامرضا موسوی، شبنم مقدمی، کامبیز دیرباز، بهرام رادان، رضا مقصودی، مارال و مونا فرجاد، محسن افشانی، ناصر ممدوح، فرشته طائرپور، علی صالحی و… از حاضران در افتتاحیه جشنواره هستند.

 

 

سی و ششمین جشنواره فیلم فجر با پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

احسان کرمی مجری مراسم به حاضران در مراسم افتتاحیه خوشامد گفت و از حاضران خواست برای اهالی رسانه دست بزنند و ابراز امیدواری کرد جشنواره و سینمای ایران به آرمان‌های انقلاب نزدیک‌ و نزدیک‌تر شودو در ادامه از طرف سینمای ایران به بازماندگان سانحه سانچی تسلیت گفت و با زلزله‌زدگان کرمانشاه همدری کرد. او از هنرمندان درخواست کرد مبلغی را جمع کنند و یک سومی افرادی را که در کرمانشاه کانکس ندارند، ساماندهی شوند و گفت؛ این اتفاق تنها از جامعه هنری بر می‌آید.

در ادامه اعضای هیأت انتخاب بخش‌های مختلف جشنواره معرفی شدند.

پخش نماهنگی از فیلم‌های جشنواره سی و ششم با نوای «وطنم…» حس و حال ویژه‌ای به مراسم افتتاحیه جشن سی و ششم فجر انقلاب داد.

احسان کرمی در سخنانی گفت: در چند سالی که جشنواره در برج میلاد برگزار می شد همیشه مردی با کت سفید می آمد و می‌گفت باید فیلم را در ردیف اول دید. از وقتی علی معلم از پیش ما رفت یکی از ستون های سینما رفت. او حامی بچه های سینما و مرد درجه یک و باسوادی بود. اولین بار است که او روی این صندلی ها نیست اما می دانم که ما را الان می بیند.

در ادامه فیلم نکوداشت این زنده یاد که توسط مجید توکلی ساخته شده است، پخش شد.