مانی رسانه ManiMedia

اعلام نامزدهای «جایزه بفتا۲۰۱۹»

به گزارش سرویس  سینما و تیاتر مانی رسانه-فیلم «سوگلی» با کسب ۱۲ نامزدی پیشتاز رویداد آکادمی فیلم و تلویزیون بریتانیا «بفتا۲۰۱۹» شد.

، فهرست کامل بخش‌های مختلف نامزدهای «بتفا۲۰۱۹» اعلام شد.

فیلم «سوگلی» با کسب ۱۲ نامزدی پیشتاز رویداد آکادمی فیلم و تلویزیون بریتانیا «بفتا۲۰۱۹» شد.

«راپسودی بوهِمی» «اولین انسان» «رُما» و «تولد یک ستاره» هر کدام موفق به کسب ۷ نامزدی از جوایز بفتا شدند.

در ادامه فهرست کامل بخش‌های مختلف نامزدهای «جوایز بفتا۲۰۱۹» آمده است:

بهترین فیلم

«بلکککلنزمن»

جیسون بلوم، اسپایک لی، رِیموند مَنسفیلد، شان مک‌کیتریک، جوردن پیل

«سوگلی»

سِسی دمپسی، اِد گوئینی، یورگس لانتیموس، لی مَگیدِی

«کتاب سبز»

جیم بورک، برایان کاری، پیتر فارِلی، نیک والِلونگا، چارلز بی وسلر

«رُما»

آلفونسو کوارون، گابریِلا رودریگِز

«تولد یک ستاره»

برَدلی کوپر، بیل گربر، لینِت هوِل تِیلور

بهترین فیلم بریتانیایی

«هیولا»

مایکل پییِرس، کریستین برودی، لورن دارک، ایوانا مک‌کنان

«راپسودی بوهِمی»

برایان سینگر، گراهام کینگ، آنتونی مک‌کارتِن

«سوگلی»

یورگس لانتیموس، سِسی دمپسی، اد گوئینی، لی مَگیدِی، دبورا دِیویس، تونی مک‌نامارا

«مک‌کوئین»

ایان بونهوت، پیتر اِتِدگویی، اندی رایدر، نیک تاوسیگ

«استن و اولی»

جان اس بِیرد، فای وارد، جف پاپ

«تو واقعا هرگز اینجا نبودی»

لین رمزی، رُزا آتاب، پاسکال کاوشِتِ، جیمز ویلسون

بهترین عملکرد کارگردان، نویسنده یا تهیه‌کننده بریتانیایی

«آپوستاسی»

دنیل کوکوتایلو(نویسنده/کارگردان)

«هیولا»

مایکل پییِرس(نویسنده/کارگردان) لورن دارک(تهیه‌کننده)

«بهار کامبوجی»

کریس کِلی(نویسنده/کارگردان/تهیه‌کننده)

«پیلی»

لین ولهام(نویسنده/کارگردان) جکی دِیویس(تهیه‌کننده)

بهترین فیلم غیر زبان انگلیسی

«کفرناحوم» 

نادین لَبَکی، خالد موزنَر

«جنگ سرد»

پاول پاولیکوفسکی،تانیا سقاتچیان، اِوا پوزچینسکا

«داگمن»

ماتئو گارون

«رُما»

آلفونسو کوارون، گابریِلا رودریگز

«سارقان فروشگاه»

هیروکازو کورِ اِدا، کائورو ماتسوزاکی

بهترین مستند

«فری سولو»

الیزابت چای واسارهِلیی، جیمی چین

«مک‌کوئین»

ایان بون‌هوت، پیتر اِتِدگویی

«آربی‌جی» 

جولی کوهِن، بتسی وست

«آنها بزرگ نخواهند شد»

پیتر جکسون

«سه غریبه برابر»

تیم واردل،گرِیس هیوز هالِت، بِکی رید

بهترین انیمیشن

«شگفت‌انگیزان۲»

برَد برد، جان واکر

«جزیره سگ‌ها»

وس اندرسن، جِرِمی داوسن

«مرد عنکبوتی: درون دنیای عنکبوتی»

باب پِرسیچِتی، پیتر رمزی، رودنی روتمن، فیل لورد

بهترین کارگردانی

«بلکککلنزمن»

اسپایک لی

«جنگ سرد»

پاول پاولیکوفسکی

«سوگلی»

یورگس لانتیموس

«رُما»

آلفونسو کوارون

«تولد یک ستاره»

بردلی کوپر

بهترین فیلم‌نامه غیراقتباسی

«جنگ سرد»

یانوس گلوواکی، پاول پاولیکوفسکی

«سوگلی»

دبورا دِیویس، تونی مک‌نامارا

«کتاب سبز»

برایان کاری، پیتر فارِلی، نیک والِلونگا

«رُما»

آلفونسو کوارون

«معاون»

آدام مک‌کِی

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

«بلکککلنزمن»

اسپایک لی،دیوید رابینوویتس، چارلی واچِل، کِوین ویلموت

«میشه منو ببخشی؟»

نیکول هولوفسِنِر، جف ویتی

«اولین انسان»

جاش سینگر

«اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند»

بَری جنکینز

«تولد یک ستاره»

بردلی کوپر،ویل فِتِرز، اریک روت

بهترین هنرپیشه نقش اصلی زن

«گلن کلوز» برای بازی در فیلم «همسر»

«لِیدی گاگا» برای بازی در فیلم «تولد یک ستاره»

«ملیسا مک‌کارتی» برای بازی در فیلم «میشه منو ببخشی؟»

«اولیویا کولمن» برای بازی در فیلم «سوگلی»

«ویولا دِیویس» برای بازی در فیلم «بیوه‌ها»

بهترین هنرپیشه نقش اصلی مرد

«برَدلی کوپر» برای بازی در فیلم «تولد یک ستاره»

«کریستیَن بِیل» برای بازی در فیلم «معاون»

«رَمی مالک» برای بازی در فیلم «راپسودی بوهِمی»

«استیو کوگان» برای بازی در فیلم «استَن و اولی»

«ویگو مورتَنسِن» برای بازی در فیلم «کتاب سبز»

بهترین هنرپیشه نقش مکمل زن

«اِمی آدامز» برای بازی در فیلم «معاون»

«کلِر فوی» برای بازی در فیلم «اولین انسان»

«اما استون» برای بازی در فیلم «سوگلی»

«مارگوت رابی» برای بازی در فیلم «مِری ملکه اسکاتلند»

«رِیچل وِیز» برای بازی در فیلم «سوگلی»

بهترین هنرپیشه نقش مکمل مرد

«آدام درایوِر» برای بازی در فیلم «بلکککلنزمن»

«ماهِرشالا علی» برای بازی در فیلم «کتاب سبز»

«ریچارد ای گرانت» برای بازی در فیلم «میشه منو ببخشی؟»

«سَم راکوِل» برای بازی در فیلم «معاون»

«تیموتی شَلِمِی» برای بازی در فیلم «پسر زیبا»

بهترین موسیقی اوریجینال

«بلکککلنزمن»

تِرِنس بلانکارد

«اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند»

نیکولاس بریتِل

«جزیره سگ‌ها»

الکساندر دسپلَت

«بازگشت مِری پاپینز»

مارک شِیمن

«تولد یک ستاره»

بردلی کوپر، لِیدی گاگا، لوکاس نِلسون

بهترین فیلم‌برداری

«راپسودی بوهِمی»

نیوتون توماس سیگِل

«جنگ سرد»

لوکاس زال

«سوگلی»

رابی رایان

«اولین انسان»

لینوس ساندگرِن

«رُما»

آلفونسو کوارون

بهترین تدوین

«راپسودی بوهِمی»

جان اوتمان

«سوگلی»

یورگس ماوروپساریدیس

«اولین انسان»

تام کراس

«رُما»

آلفونسو کوارون، آدام گاف

«معاون»

هَنک کوروین

بهترین طراحی تولید

«هیولاهای شگفت‌انگیز: جنایات گریندلوالد»

استوارت کرِیگ، آنا پیناک

«سوگلی»

فیونا کرامبی، آلیس فلتون

«اولین انسان»

ناتان کراولی، کتی لوکاس

«بازگشت مری پاپینز»

جام مایر، گوردون سیم

«رُما»

یوجینیو کابایِرو، باربارا انریکِز

بهترین طراحی لباس

«تصنیف باستر اسکراگز»

مری زوفرز

«راپسودی بوهِمی»

جولین دِی

«سوگلی»

سندی پاول

«بازگشت مری پاپینز»

سندی پاول

«مری ملکه اسکاتلند»

الکساندرا بایرن

بهترین چهره‌پردازی

«راپسودی بوهِمی»

مارک کولییِر، جَن سیوِل

«سوگلی»

نادیا استِیسی

«مری ملکه اسکاتلند»

مری شیرکُر

«استَن و اولی»

جِرِمی وودهد

«معاون»

نامنیز تی‌بی‌سی

بهترین صدابرداری

«راپسودی بوهِمی»

جان کاسالی،تیم کاواگین،نینا هرت استون، پل مَسی، جان وارهارست

«اولین انسان»

مری اچ الیس،میلدرد لاترو مورگان، اِی لینگ لی، فرانک اِی موناتو، جان تِیلور

«ماموریت غیرممکن: سقوط»

گیلبرت لِیک، جیمز اچ مشتِر، کریستوفر مونرو، مایک پرِستوود اسمیت

«مکانی آرام»

اریک آدال، مایکل باروسکی، برندون پروکتر، اِتان ون دِر راین

«تولد یک ستاره»

استیو مارو، آلن رابرت ماری، جیسون رودر، تام اوزانیک، دین زوپانکیک

بهترین چلوه‌های ویژه بصری

«انتقام‌جویان: نبرد ابدی»

دَن دِلیوو، راسل ارل، کِلی پورت، دَن سودیک

«پلنگ سیاه»

جفری باومن، جسی جیمز چیشالم، کرِیگ هاماک، دَن سودیک

«هیولاهای شگفت‌انگیز: جنایات گریندلوالد»

تیم بورک، اندی کایند، کریستین مانز، دیوید واتکینز

«اولین انسان»

ایان هانتر، پُل لَمبرت، تریستان مایلز، جِی دی شوالم

«بازیکن آماده شماره یک»

مَتیو ای باتلر، گرَدی کافِر، راجر گایِت، دیوید شرک

بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی

«من خوبم»

الیزابت هابز، اَبیگِیل اَدیسون، یِلِنا پوپوویچ

«مارفا»

گشری مک‌لِئود، مایلز مک‌لِئود

«رو هاوس»

جاناتان هاجسن، ریچارد وَن دِن بوم

بهترین فیلم کوتاه بریتانیایی

«۷۳ گاو»

الکس لاک‌وود

«بَچلور۳۸»

آنجلا کلارک

«در آبی رنگ»

بن کلارک، مگان پو، پُل تیلور

«فیلد»

سندیا سوری، سوفی الکساندر، کاترین اسلِیتِر، ادوراد اسپیلیرز

جایزه ستاره نوظهور(با رای مردمی)

«بَری کوگان»

«سینتیا اِریوو»

«جِسی باکلی»

«لَکِیت استَنفیلد»

«لِتیشا رایت»