مانی رسانه ManiMedia

اعلام رویدادهای روز تیم استقلال

به گزارش سرویس ورزش مانی رسانه-بارش برف امروز تهران را غافلگیر کرد و تردد را در این شهر با مشکل مواجه نمود. همچنین این پدیده طبیعی باعث شد تا تمرین امروز  تیم استقلال هم تعطیل شود.

* استقلال در ۱۹ فصل لیگ برتر تنها ۳ مربی خارجی داشت که استراماچونی تازه آمده و شفر تنها عنوان‌دار است. تیم شفر در مقطعی فوق‌العاده بود و در جام حذفی هم قهرمان شد، ولی فصل بعد کنار رفت. استراماچونی تا پایان فصل می‌تواند تمام رکورد‌های او را جابه‌جا کند.

* متاسفانه این روزها بازار شایعات بر علیه استقلال داغ است، هر زمان استقلال روند صعودی می گیرد یک عده می خواهند سدی ایجاد کنند.مگر می شود مدیرعامل یک باشگاه با سرمربی اش اختلاف داشته باشد یا اصلا با هم همسو نباشند؟

* محمد نیک سیرت گفت: دیاباته یک مهاجم توانمند است که هم خودش خوب گل می‌زند و هم می‌تواند سایر مهاجمان را در موقعیت گلزنی قرار دهد و به طور کلی در در فاز تهاجمی بسیار موثر است. ضمن این که این بازیکن در زمان ضربات ایستگاهی تیم‌های مقابل، به دلیل فیزیک خاصش در دفاع تاثیر گذار است.

* پرویز مظلومی گفت:من درباره مدیریت صحبت نمی‌کنم اما یک سوال دارم فتحی باید فکر کند که رفتار و کردارش به چه نحوی بوده که هواداران خواهان رفتنش هستند منکر زحمات او برای استقلال نیستیم اما روراستی بهترین اتفاق برای یک مدیر است باید یک قولی را بدهید که بتوانی آن را انجام بدهید.

* امیرحسین فتحی گفت:هر تغییر و تحولی یک سری عوارض خواهد داشت، بازیکنانی از استقلال جدا شدند و همین باعث شد تا پوست اندازی صورت بگیرد.این تیم برای هماهنگی فرصت می خواست، خدا را شکر که هواداران صبوری کردند و تیم آرام آرام در حال رسیدن به جایگاه اصلی اش است.

*بزرگترین حسرت تاریخ استقلال رفتن تیام بود؛ مهاجمی که در ۱۳ بازی، ۱۳ گل زد و اگر نمی‌رفت حالا شاید آقای گلی و قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا را در کارنامه داشت. تیام دوست داشت در استقلال بماند، ولی جایش را به گرو و نیومایر داد.البته استقلال خارجی‌های خوبی مثل طارق، ولید علی و… را داشت که خیلی ساده آن‌ها را از دست داد. آبی‌های تهرانی یکی از تیم‌هایی بودند که در کنار خارجی‌های ضعیف، خارجی‌های خوب هم جذب کردند و حالا دیاباته می‌تواند در آینده نزدیک در این ترکیب جای یرکوویچ را بگیرد و میلیچ هم پتانسیل بودن در جمع بهترین‌ها رادارد.

*استقلال در نقل و انتقالات تابستانی مهره‌های زیادی را از دست داد و تعداد کمتری هم بازیکن جذب کرد. سیاوش یزدانی، آرش رضاوند، علی دشتی، شیخ دیاباته و مسعود ریگی ازجمله مهم‌ترین خریدهای تابستانی استقلال بودند.آبی‌ها دست‌کم به دنبال خرید یک بازیکن دیگر هم بودند که با توجه به مشکلات مالی باشگاه و پایان مهلت نقل و انتقالات مجبور شد تا قید جذب بازیکنان آزاد بی‌کیفیت را بزند و تا فرارسیدن نقل و انتقالات زمستانی صبر کند.

*  مرتضی تبریزی اولین و اصلی‌ترین گزینه برای خروج از استقلال است. وینگر و مهاجم آبی‌ها در این فصل پایش به گل باز نشده و با درخشش شیخ دیاباته و مهدی قائدی و حتی سجاد آقایی نه‌تنها جایی در ترکیب اصلی ندارد که چند بار هم پیش آمد که نامش در بین بازیکنان تعویضی هم دیده نشد. در بازی اول برابر ماشین‌سازی تبریزی فیکس بود اما با توجه به عملکردی که در زمین داشت، کادر فنی تصمیم گرفت تا در دقیقه ۷۸ مهدی قائدی را به‌جای او روانه میدان کند. تبریزی با توجه به عملکردش در بازی دوم مقابل فولاد خوزستان نیمکت نشین بود و بازی نکرد.