مانی رسانه ManiMedia

اعلام رویدادهای روز تیم استقلال

به گزارش سرویس ورزش مانی رسانه-محسن یوسفی گفت:درست است شاهین که یکی از تیم های ریشه دار فوتبال ایران است این روزها شرایط خوبی در لیگ ندارد اما این مسئله نمی تواند باعث شود که بازیکنان استقلال فکر کنند از پیش برنده هستند و به راحتی می توانند شاهین را شکست دهند.

* مدیران باشگاهاستقلال ۱۶۰ هزار یورو به حساب استراماچونی واریز کردند تا این مربی به تهران برگردد.مرد ایتالیایی روز دوشنبه صبح پول خود را دریافت می‌کند و بلیت او برای دوشنبه عصر رزرو شده تا به تهران باز گردد.استراماچونی از روز سه شنبه می‌تواند به تمرینات تیمش ملحق شود.

*استراماچونی این روز‌ها بابت طلبش منتظر اعلام وصول پول از سوی استقلالی‌ها به حسابش است تا سریعا خود را به تهران برساند.استراماچونی برای بازی با پیکان ترکیب بازیکنانش را انتخاب نکرد تا وریا غفوری سرمربی موقت آبی‌ها شود.استراماچونی در یکی – ۲ روز اخیر با پیام‌هایی صوتی که برای بازیکنانش ارسال کرده هم تمرین آبی‌ها را زیر نظر داشته و برای بازی امروز هم ترکیب تیمش را از دور مشخص کرده است.در روز‌هایی که سرمربی استقلال در ایتالیا حضور دارد برنامه‌های تمرینی استراماچونی و نکات فنی لازم از طریق صالح مصطفوی و وریا غفوری به بازیکنان منتقل می‌شود.

*طبق شنیده ها از منابع آگاه علی فتح الله زاده گزینه اصلی مدیرعاملی باشگاه استقلال که پس از استعفای امیرحسین فتحی مذاکرات خود را به طور رسمی با وزارت ورزش و جوانان آغاز کرده بود، به عنوان مدیرعامل جدید این باشگاه منصوب شده است.مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان امروز در جلسه نهایی با علی فتح الله زاده برای مدیر عاملی باشگاه استقلال به توافق رسید و حکم وی صادر شد. گفته می‌شود امضای خلیل زاده به عنوان رئیس هیئت مدیره باشگاه تنها موردی است که فعلا از انتشار رسمی خبر جلوگیری کرده است.گفتنی است این مدیر در نظر دارد استراماچونی را برای فصل بعد هم در استقلال نگه دارد.

*استقلال امروز و از هفته پانزدهم لیگ برتر میزبان تیم فوتبال شاهین بوشهر است و آبی‌ها در حالی به میدان می‌روند که ترکیب ثابت این تیم نسبت به بازی قبل یک تغییر خواهد داشت. شیخ دیاباته بعد از تحمل یک جلسه محرومیت امروز امکان بازی پیدا کرده و بدیهی است که به ترکیب ثابت بازگردد. اما بازیکنی که نسبت به ترکیب اصلی بازی گذشته آنها امروز بازی نخواهد کرد، فرشید اسماعیلی است.هافبک میانی و طراح آبی‌ها که در تمرینات هفته گذشته دچار آسیب دیدگی شد، امکان بازی کردن را از دست داد تا یکی از غایبان استقلال در این بازی باشد.آرش رضاوند که در دیدار گذشته به جای دیاباته محروم در ترکیب ثابت قرار گرفت، در بازی امروز جای اسماعیلی مصدوم را پر خواهد کرد تا وی آچار فرانسه این روزهای تیمش باشد.

*اسماعیل خلیل زاده سرپرست باشگاه استقلال توانست از حساب شخصی خود رقم ۱۶۰ هزار یورو را برای بازگرداندن استراماچونی به حساب این مربی واریز کند تا تیمش برای حضور در رقابت‌ها مشکل سرمربی نداشته باشد.شنیده می‌شود خلیل زاده برای برد بازیکنان تیمش برابر بازی امروز مقابل شاهین شهرداری بوشهر نیز پاداش در نظر گرفته است و آبی پوشان در صورت برد پاداش‌های خودرا دریافت می‌کنند.پاداش استقلالی‌ها برای برد برابر شاهین ۱۳۰ میلیون تومان برآورد شده است که خلیل زاده در صورت برد به بازیکنان پرداخت می‌کند.همچنین با اعلام مدیران استقلال سرمربی تیم روز دوشنبه به ایران باز می‌گردد تا کارش را دوباره آغاز کند.

*مدیران باشگاه استقلال طلب ۱۶۰ هزار یورویی آندره آ  استراماچونی سرمربی تیم خود را به حسابش در ایتالیا واریز کرده اند تا این مربی پس از وصول بتواند برای حضور در استقلال به تهران باز گردد.مسئولان استقلال قرار است با حضور در ایتالیا یا تهران قرارداد جدیدی را با او  به امضا برسانند تا مدت قرارداد او از ۲ سال به یک سال کاهش پیدا کند.استراماچونی در صورت عقد قرارداد جدید با آبی پوشان پایتخت تنها تا ۶ ماه دیگر در استقلال می‌ماند مگر اینکه استقلالی‌ها در آخر فصل او را به ماندن در استقلال راضی کنند.

* برای بازی امروز،استقلال  با نیمکت خالی وارد زمین می‌شود. البته آن‌ها به اندازه کافی بازیکن دارند، ولی سرمربی این تیم هنوز به تهران نرسیده است. آندره‌آ استراماچونی قرار بود بامداد امروز وارد تهران شود، اما سفرش به تعویق افتاد و دوشنبه به ایران بازمی‌گردد. البته این خبر را اطرافیان باشگاه استقلال به زبان آورده‌اند، اما باید دید استراماچونی چه زمانی تصمیم به بازگشت می‌گیرد.از سوی دیگر، جواد زرینچه هم امروز در کنار استقلالی‌ها نیست. او بعد از اتفاقات بازی با گل‌گهر سیرجان تصمیم گرفت از جمع آبی‌پوشان جدا شود. حتی زرینچه دیشب و امروز هم به اردوی تیم نرفته هرچند مسئولان باشگاه در حال تماس با او هستند تا هر طور شده، راضی شود و به اردو برگردد. تا زمان انتشار این خبر، زرینچه پاسخ قطعی نداده و شاید او را روی نیمکت به عنوان سرپرست، مدیرتیم یا هر پست دیگری ملاقات نکنیم.

* بویان نایدنوف، بازیکن دو فصل پیش باشگاه استقلال که در زمان سرمربیگری وینفرد شفر به این تیم اضافه شد گفت، من از استقلال به فیفا شکایت کردم و منتظر پاسخ فیفا هستم. من نمی‌خواهم درباره مبلغ آن صحبت کنم که باشگاه استقلال چه مقدار باید به من بپردازد. این مربوط به وکیل و مدیربرنامه‌های من است.وی ادامه داد: من تنها می‌خواهم از هواداران استقلال عذرخواهی کنم زیرا مجبور بودم راهم را از آنها جدا کنم و به دنبال پولم در دادگاه‌ها باشم.بازیکن پیشین استقلال در خصوص مذاکره با باشگاه استقلال با توافقی دوجانبه گفت: مدیران این باشگاه با من “رو راست” نبودند آنها برای حل کردن مشکل با من تماس نگرفتند من حتی آماده بودم که به ایران برگردم و با توافقی دوجانبه خودم را دوباره به هواداران استقلال ثابت کنم. این تقصیر من نبود که در جلسه تمرینی اول یا دوم دچار مصمومیت جدی شدم که باعث شد سه ماه و نیم از میادین به دور باشم.

*  جواد زرینچه گفت:در خصوص شایعاتی که پیرامون حضورش روی نیمکت استقلال در بازی امروز مطرح شده است اظهار داشت: این خبر صحت ندارد. برای همیشه از استقلال رفته‌ام و آنهایی که علیه من شعار دادند را به خدا واگذار می‌کنم.وی افزود: برای خودم شخصیت دارم و هرگز زیر بار حرف زور نمی‌روم. تیم در صد جدول است ولی آقایان شعار دادند حیا کن و رها کن. وقتی تیمی به موفقیت رسیده یعنی همه عواملش زحمت کشیده‌اند ولی یک عده با اهداف خاص شعارهایی دادند که من از استقلال بروم. اشکلی هم ندارد می‌روم ولی آنها یادشان باشد به استقلال خیانت کرده‌اند.زرینچه در ادامه تصریح کرد: از جیبم برای استقلال هزینه کردم ولی به جای تشکر فحش خوردم. منتی هم بر سر کسی ندارم اگر این کار را کردم برای تیمی که عشق دوران جوانی‌ام بوده است. منفعتی ندارم که برای برگشت به استقلال دست و پا بزنم. از این بی مهری‌ها زیاد دیده بودم ولی این بار برایم فرق می کرد. یادتان باشد نه امروز بلکه برای همیشه از استقلال رفتم، رفتم تا آنهایی که فکر می‌کنند رفتارها و کارهایشان درست است ادامه بدهند. فقط امیدوارم روزی متوجه شوند چه اشتباهاتی کرده‌اند

* از ساعت ۱۷:۳۰ شنبه آخرین بازی هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال در ورزشگاه آزادی بین استقلال و شاهین بوشهر برگزار خواهد شد؛ مسابقه‌ای که در ادامه بی‌نظمی‌های اخیر فوتبال ایران هم روز و هم ساعتش تغییر کرد اما مهم‌ترین مساله‌اش چیز دیگری است؛ این که آیا بالاخره آندره‌آ استراماچونی به ایران برمی‌گردد و روی نیمکت آبی‌ها می‌نشیند یا نه. حالا حدود یک هفته از توفان خبری بزرگ فوتبال ایران و خروج شبانگاهی استراماچونی از ایران می‌گذرد و رهاورد این داستان، غیر از دو امتیاز سوخته بازی با پیکان، سردرگمی محض هواداران در میان انبوهی از خبرهای ضدونقیض بوده است. اصلا انگار خبرگزاری‌های ایران و ایتالیا همزمان عزم‌شان را جزم کرده‌اند که با اعصاب و روان آبی‌ها بازی کنند. یک رسانه از بازگشت قطعی استرا خبر می‌دهد، رسانه‌ای دیگر شانس ادامه همکاری مربی ایتالیایی با استقلال را اندک توصیف می‌کند و رسانه سوم از شروط جدید مالی ماچونی برای آشتی سخن می‌گوید. دست‌ کم تا عصر جمعه هیچ نقطه شفاف و روشنی در این ماجرا وجود نداشت و کسی نمی‌توانست تشخیص بدهد میان این همه تشتت و موازی‌کاری، حرف راست و درست کدام است. آیا واقعا غروب شنبه مربی ایتالیایی از روی نیمکت استقلال، تیمش را مقابل شاهین بوشهر رهبری خواهد کرد؟