مانی رسانه ManiMedia

اعلام رویدادهای روز تیم استقلال

به گزارش سرویس ورزش مانی رسانه-دیدار پیکان و استقلال از ساعت ۱۷:۳۰ روز ۱۸ آذر برگزار خواهد شد.

*  آندره آ استراماچونی بعد از برتری تیمش مقابل شهرخودرو به بازیکنان تیمش استراحت داد. قرار است استقلالی ها امروز استراحت کرده و از فردا تمرینات خود را برای بازی با پیکان آغاز کنند.

* ایمان عالمی گفت:آن چیزی که توانسته به استقلال کمک کند تا از روزهای ابتدایی فصل فاصله بگیرد، نظم و انضباطی است که استراماچونی بر تیمش حاکم کرد و همین امر رمز موفقیت آبی پوشان شد. سپاهان و شهرخودرو دو مدعی قهرمانی هستند که استقلال برابر آنها نمایش خوبی داشت و با پیروزی برابر شهرخودرو صدرنشین شد. پیشکسوت استقلال در مورد کنار گذاشتن دانشگر به خاطر بی انضباطی خاطرنشان کرد: شک ندارم دانشگر یک بازیکن خوب و متعصب است و از فیزیک خوبی برای خط دفاع برخوردار است اما اعتقاد دارم نظم و انضباط در طول چند ماه گذشته رمز موفقیت استقلال بوده و دانشگر هم باید تابع نظم و انضباط باشد. بسیار  خوشحالم که استراماچونی نظم و انضباط را فدای امتیاز نمی کند و بر سر اصول خود باقی مانده است.

* صادق ورمزیار گفت: استقلال روند خوبی دارد و از نظر روحی و روانی و هماهنگی در این شش هفت بازی گذشته بسیار خوب بوده است. شاید نبود بازیکنان و نداشتن داریوش شجاعیان و سیاوش یزدانی استقلال را اذیت می‌کند. نبود آنها هماهنگی ۱۱ نفر اصلی را به هم می‌ریزد، اما روند صعودی تیم از نظر روحی و روانی جای خالی غایبان را هم پوشش داده است.وی افزود: استراماچونی اکنون تیم کاملی دارد که با سیستمی درخور بازیکنان، توانسته تیم خوبی درست کند. بازی کردن با سه دفاع که سیستم‌های ۲-۵-۳، ۲-۳-۵ و در حملات ۳-۴-۳ را در زمین می‌بینیم، استقلال را به تیمی خوب تبدیل کرده است. امیدوارم مصدومان بیشتر نشوند و تیم به هم نریزد. استراماچونی اکنون پازل خوبی در تیم به وجود آمده است.

* رضا عنایتی گفت:استراماچونی با جدیت و با تمام مشکلاتی که داشت از استقلال تیمی ساخته است که این چنین فوتبال اصولی و با برنامه بازی می‌کند و با شایستگی به صدر جدول لیگ برتر رسید.پیشکسوت استقلال خاطرنشان کرد: استقلال موفق به شکست دادن تیمی شد که شکست دادنش کار هر تیمی نبود چرا که شهرخودرو با «یحیی گل‌محمدی» در ۲ فصل اخیر یکی از بهترین تیم‌های لیگ برتر بوده است.وی تصریح کرد: کار استقلال تازه شروع شده است و آنها باید همین روند را ادامه داده و با نتایجی که در دیدارهای هفته‌های آینده کسب می‌کنند جایگاهشان را تثبیت کنند. استقلال در فاز تهاجمی به یک ثبات و قدرت رسیده و بازیکنانی که در کارهای هجومی نقش دارند وظایف خود را به خوبی انجام می‌دهند.استراماچونی مربی متفکری است و به طور حتم در نیم فصل با جذب چند بازیکن نقاط ضعف استقلال را برطرف خواهد کرد.

* علی اصغر مدیر روستا گفت: بازی خوب و سطح بالایی را دیدیم. مشخص بود که هر دو تیم برنامه خاصی برای این دیدار دارند و هر دو هم موقعیت‌های خطرناکی را ایجاد کردند.وی افزود: برنامه شهرخودرو این بود که توپ را به استقلال بدهد و از ضدحملات و توپ های مستقیم استفاده کند و استقلال هم با گرفتن توپ و میدان قصد نفوذ از کناره‌ها داشت. حمایت هواداران و اعتماد به نفس بالای استقلالی‌ها که در این چند هفته و پس از پیروزی‌های متوالی به دست آمده، باعث شد تا شاگردان استراماچونی از لحاظ تاکتیکی بر حریف غلبه کنند و زوج این روزهای آماده قائدی و دیاباته گل برتری را به ثمر برساند.تفاوت بازیکنی مانند دیاباته که در سطح جهانی بازی کرده نشان می دهد که یک بازیکن بعد از هماهنگی با تیم چقدر می‌تواند برای تیمش موثر باشد. درباره قائدی هم باید بگویم که کلید موفقیت او تغییر روش زندگی اش است. او یاد گرفته حرفه‌ای زندگی کند و خود را از حاشیه‌ها دور کند، قائدی اگر بتواند همین روش را ادامه دهد تا سال‌ها می تواند لباس تیم ملی را بر تن کند.