مانی رسانه ManiMedia

اعلام رویدادهای تیم استقلال

به گزارش سرویس ورزش مانی رسانه- تعدادی از هواداران تیم فوتبال استقلال با حضور در مقابل درب مجلس شورای اسلامی خواستار رسیدگی به وضعیت این باشگاه شدند.این تعداد از هواداران استقلال که حدود ۵۰ نفر بودند خواستار رسیدگی به وضعیت مدیریت در این باشگاه شده و برخی از آنها با در دست داشتن پلاکارد و نوشته‌هایی اعتراض خود را به شیوه مدیریت در استقلال نشان دادند.این هواداران از چند روز قبل در فضای مجازی برنامه ریزی برای حضور در مقابل مجلس را انجام دادند.

*صورت های غیر شفاف مالی و مشخص نبودن نحوه مصرف بودجه و درآمدهای باشگاه به آفت بزرگی برای مدیران باشگاه استقلال تبدیل شده و این موضوع پس از بازی با صنعت نفت منجر به انفجار استراماچونی و شاگردانش شده است.جرقه ای که سرمربی ایتالیایی در نشست خبری پس از پیروزی ۵ بر صفر تیمش مقابل شاگردان دراگان اسکوچیچ زد بازیکنان آبی پوش را به آتش کشاند تا آنها که حسابی از نحوه دریافت مطالبات شان شاکی هستند، پس از سه روز تعطیلی، تمرین روز گذشته را تحریم کنند.

* آبی پوشان به شدت از میزان دریافتی شان در این فصل و البته ابهام های مالی باشگاه ناراضی هستند و برای آنها قابل قبول نیست که با وجود درآمد نزدیک به ۱۰۰ میلیارد تومانی که از ابتدای حضور فتحی به جز دریافت کمک از حامی مالی به حساب باشگاه واریز شده است تاکنون مدیران نتوانسته اند ضمن تسویه کامل مطالبات فصل پیش به قول و قرارهای امسال هم عمل کنند.

* از مهلت ۲ هفته ای سرمربی ایتالیایی به مدیران استقلال پنج روز می گذرد و اگر تا ۹ روز دیگر این مشکل برطرف نشود آنگاه شاید تهدید استراماچونی عملی شود. هرچند در این میان زمزمه هایی هم درباره پیشنهاد باشگاه اودینزه به این مربی و ارسال نامه دریافت نشدن پول به فیفا از سوی او شنیده می شود که مدیران باشگاه این مسائل را رد می کنند.

*در شرایطی که روز گذشته بازیکنان تیم فوتبال استقلال از تمرین خودداری کرده بودند اعضای این تیم از ساعت ۱۱ در زمین ورزشگاه نفت تهرانسر حضور پیدا کردند.البته در مورد پرداخت پول به بازیکنان استقلال هنوز اتفاق خاضی رخ نداده ولی ظاهرا شب گذشته بازیکنان تیم استقلال با مشورت با ووریا غفوری تصمیم گرفتند از امروز تمرینات آماده سازی خود را از سر بگیرند.

*داریوش شجاعیان هافبک تیم فوتبال استقلال که در دیدار با سایپا از ناحیه رباط صلیبی آسیب دید امروز پای مصدوم خود را جراحی خواهد کرد.قرار است شجاعیان در بیمارستان آتیه تهران تحت عمل جراحی قرار بگیرد.این بازیکن تا پایان فصل از ترکیب تیم فوتبال استقلال دور خواهد بود.

*فنونی زاده در خصوص صحبت های استراماچونی بعد از بازی برابر نفت آبادان، خاطرنشان کرد: باید به این سرمربی حق داد که چنین صحبت هایی را به زبان بیاورد. متأسفانه مدیریت استقلال نتوانسته آن طور که شایسته این تیم است شرایط را برای بازیکنان و کادر فنی مهیا کند. این روزها در کشور ما، پول یک مسئله مهم است و بازیکنان هم به آن نیاز دارند. خصوصاً سرمربی تیم که خارجی است و این کار شغل اوست و هدف اصلی او درآمد زایی است. نمی توانیم او را با مربیان ایرانی قیاس کنیم که حالا با خواهش و تمنا از او زمان گرفته و بگوییم پول را بعدا پرداخت می کنیم. در سالهای گذشته این اتفاق بد در فوتبال ما شکل تازه ای به خود گرفت و برخی بازیکنان که مطالباتشان زیاد بود، حاضر بودند بخشی از آن را بخشیده تا به بخش دیگری از پول خود برسند که متأسفانه به آن هم دست پیدا نکردند.وی گفت: استراماچونی اهل این حرف ها نیست. او یک مربی حرفه ای است و اگر پولش پرداخت نشود همانند خیلی از خارجی ها که از استقلال شکایت کردند، او هم چنین می کند و باز هم اتفاقات ناخوشایندی رخ خواهد داد.

*اصلی‌ترین بازیکنی که احتمال خداحافظی اش با استقلال وجود دارد، میلاد باقری است. مدافع فصل پیش مس کرمان که با آرزو‌های زیادی به استقلال آمد، اما از ابتدای لیگ حتی یک دقیقه هم برای این تیم بازی نکرده و البته مدت‌ها است حتی در فهرست بازیکنان ذخیره هم قرار نمی‌گیرد تا به یک سکونشین صرف تبدیل شود.مرتضی تبریزی هم که از زمان انتقال به استقلال هرگز نتوانست روز‌های خوبش در ذوب آهن را تکرار کند، یکی از نامزد‌های نزدیک شدن به درب خروج تیم محسوب می‌شود.رضا آذری دیگر بازیکنی است که احتمال جدایی اش از استقلال در نیم فصل می‌رود. این هافبک ۲۱ ساله و جوان از ابتدای فصل تنها ۱۰ دقیقه مقابل صنعت نفت آن هم در شرایطی که آبی پوشان پنج گل از حریف شان پیش بودند وارد بازی شد و شنیده می‌شود مسئولان باشگاه در صورت تائید سرمربی ایتالیایی می‌خواهند او را در نیم فصل به تیم دیگری قرض بدهند.سینا خادم پور هم دیگر بازیکنی است که احتمال دارد مانند سال پیش در نیم فصل به شکل قرضی سر از تیم دیگری دربیاورد.البته برخی اخبار هم حکایت از خروج نام داریوش شجاعیان و محسن کریمی از فهرست استقلال دارد چراکه آن‌ها با پارگی رباط صلیبی شان ادامه فصل را از دست داده اند و شاید برای خالی شدن لیست استرا، نام آن‌ها تا زمان بهبود یافتن مصدومیت شان از فهرست دربیاید.