مانی رسانه ManiMedia

اعلام رویدادهای تیم استقلال

به گزارش سرویس ورزش مانی رسانه-بازیکنان و استراماچونی به شدت از شرایط باشگاه ناراضی هستند و توقع دارند بعد از نتایج اخیر حداقل بخشی از مطالبات‌شان پرداخت شود. پشت اعتراض استراماچونی در واقع خواسته بازیکنانی بود که به سرمربی گفته بودند با این شرایط نمی توانند روی تمرینات تمرکز کنند.

* تمام مدیران باشگاه استقلال درست در شرایطی که هواداران از آنها جواب می‌خواهند، سکوت کرده‌اند. از امیرحسین فتحی گرفته تا خلیل زاده رئیس هیات مدیره استقلال و کامران منزوی بعد از تهدید به استعفای استراماچونی کوچکترین واکنشی نشان نداده و تصمیم گرفته اند سکوت کنند.

* علی‌رغم همه کاستی‌هایی که استقلال با آن دست و پنجه نرم می‌کرد و با وجود مصدومیت‌هایی که در ادامه راه گریبان این تیم را گرفت در نهایت معماری خط هافبک استقلال به مدد سختگیری‌های استراماچونی شکل گرفت و حالا کمربند میانی زمین استقلال چنان محکم است که با عملکرد خوب خود می‌تواند ضعف‌های استقلال در دفاع و حمله را هم پوشش دهد.

* استقلالی‌ها  به‌دنبال جذب یکی دو بازیکن در نیم‌فصل هستند. آنها هم به‌دنبال یک مهاجم جدید در کنار دیاباته هستند و هم می‌خواهند یک هافبک بازیساز جدید به تیم اضافه کنند که با توجه به در پیش بودن بازی‌های آسیایی این تیم تصمیم درستی است، اما بازیکنان کنونی این تیم هم به‌خوبی موفق شدند از پس وظایف محوله از سوی سرمربی برآیند و آینده امیدوارکننده‌تری را برای هواداران ترسیم کنند.

* استراماچونی از بازیکنان چیزی را می‌سازد که به آن نیاز دارد. استراماچونی در خط میانی‌اش اگرچه یک پلی‌میکر ندارد اما به محض از دست دادن داریوش شجاعیان خود را از چنین خواسته‌ای بی‌نیاز کرد. او در تبریز و مقابل تراکتورسازی نشان داد که تیمش را ممکن است هر بار به نوعی بچرخاند و بازی را به نوعی به گردش درآورد که نیازهایش آن چیزی نباشند که پیش‌تر تصور می‌کردید. استراماچونی در تبریز فوتبالی را نمایش داد که مبتنی بر کارآیی‌های دیگری بود.

*استقلال البته همچنان بیشتر از آنکه مهاجم جدید بخواهد، شاید نیاز به تقویت در خط میانی دارد. آسان نیست که با این تعداد هافبک یک فصل را بگذرانید. استراماچونی که پیش‌تر به خرید یک مهاجم مکمل جدید اصرار داشت، شاید با بازی‌های اخیر مهدی قائدی کنار شیخ دیاباته و به دلیل مصدومیت شجاعیان تغییر عقیده داده باشد و خرید یک هافبک را اولویت خود بداند.استراماچونی اما فارغ از احتمال خرید جدید، به فکر بازسازی تیمش است و تغییر دادن بازیکنان و تعمیر بازی هافبک‌ها. او شاید با تعمیر بازی هافبک‌هایش استقلال را هفته به هفته تیم خوشفکرتری جلوه دهد.