مانی رسانه ManiMedia

اسرائیل همچنان به عملیات جاسوسی خود در ایران ادامه می‌دهد

به گزارش سرویس بین الملل مانی رسانه- بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل که در حال حاضر همزمان وزیر دفاع این کشور نیز هست، در جریان بازدید از مرکز صنایع فضایی اسرائیل گفت که این کشور موشک‌های تهاجمی خود را گسترش می‌دهد؛ موشک‌هایی که به گفته او هر جایی را در منطقه هدف قرار دهند.

به گزارش رادیو آلمان، اسرائیل علاوه بر مخالفت با برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی، از برنامه‌های موشکی این کشور نیز ابراز نگرانی کرده و توسعه موشکی ایران را خطری جدی برای خود دانسته است.

نتانیاهو گفت:«این قدرت تهاجمی اسرائیل برای ما در هر بخشی بسیار مهم است. در این مرکز سیستم‌های تسلیحاتی با توانایی‌های منحصربه فردیتوسعه می‌یابند که هیچ کشور دیگری از آنها برخوردار نیست.»

او روز گذشته نیز در دیدار با گروهی از دیپلمات‌های اسرائیلی گفته بود که جاسوسان این کشور هنوز در ایران حضور دارند.

همچنین به گزارش تایمز اسرائیل، بنیامین نتانیاهو، روز یکشنبه ۲۵ آذر (۱۶ دسامبر) در برابر جمعی از دیپلمات‌ها در وزارت امور خارجه‌ این کشور در اورشلیم گفت که ماموران اطلاعاتی اسرائیل همچنان به عملیات خود در ایران ادامه می‌دهند تا بلندپروازی‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی را خنثی کنند.

او گفت: «ما همه جا در جهان در رابطه با برنامه‌ هسته‌ای ایران مبارزه می‌کنیم. ماموران ما به تناوب از این کشور دیدن می‌کنند تا تحولات را زیر نظر داشته باشند.»

نخست وزیر اسرائیل یکی از سرسخت‌ترین مخالفان توافق هسته‌ای قدرت‌های جهان با ایران است که باعث شد تحریم‌های اقتصادی در ازای محدودسازی برنامه‌ اتمی ایران متوقف شود.

رئیس دولت اسرائیل بارها استدلال کرده که توافق اتمی با ایران در دوره‌ اوباما از دستیابی ایران به جنگ‌افزار اتمی جلوگیری نخواهد کرد. سرانجام دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، در ماه مه سال جاری از توافق اتمی با ایران خارج شد و تحریم‌های تازه‌ای را علیه ایران به اجرا گذاشت.

اسرائیل پیشتر هم اعلام کرده بود که در ایران عملیات مخفی انجام می‌دهد تا برنامه‌ اتمی این کشور را خنثی و توافق هسته‌ای با ایران را نابود کند.

نتانیاهو در ماه آوریل سال جاری اعلام کرد که بیش از ۱۰۰ هزار سند از بایگانی تهران قاچاق کرده که در آنها برنامه‌ هسته‌ای ایران تشریح شده است. به گفته‌ نتانیاهو این اسناد نشان می‌دهند که رهبران ایران پیش از امضای توافق هسته‌ای، برنامه‌ دستیابی به جنگ‌افزار اتمی را پنهان ساخته‌اند.

جمهوری اسلامی ایران در آن زمان در مورد قاچاق اسناد از بایگانی تهران سکوت اختیار کرد.

نتانیاهو بعدها از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی انتقاد کرد که اسناد قاچاق شده از ایران را بررسی نکرده است. او گفت که موجودیت یک انبار مواد اتمی در خارج از تهران را در سخنرانی خود در سازمان ملل افشا کرده تا آژانس اتمی را برانگیزد اقدامات لازم را انجام دهند.

ماه گذشته سایت خبری “آکسیوز” گزارش داد که کابینه‌ ترامپ به نتانیاهو قول داده است که به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی فشار آورد تا اسناد اسرائیل را بررسی کند.