مانی رسانه ManiMedia

اسرائیل دمشق را «هدف حملات هوایی» قرار داد

به گزارش سرویس بین الملل مانی رسانه- خبرگزاری دولتی سوریه به نقل از یک منبع نظامی مدعی شد که پدافند هوایی این کشور موشک‌های شلیک شده از “هواپیماهای اسرائیلی” را ساقط کرده‌ است. بر اساس این گزارش، این حمله شامگاه روز جمعه ۲۱ دی (۱۱ ژانویه) انجام گرفته است.

به گفته خبرگزاری دولتی سانا “تنها یکی از موشک‌های شلیک شده به یک انبار حمل و نقل در فرودگاه بین‌المللی دمشق اصابت کرده است”.

گروه ناظر حقوق بشر سوریه که مرکز آن در لندن قرار دارد با تایید این خبر گفت که حداقل دو “موشک اسرائیلی” به اطراف فردوگاه دمشق اصابت کرده‌اند.

به گفته این گروه وابسته به مخالفان بشار اسد، موشک‌های اسرائیلی مناطقی در جنوب غربی دمشق را هدف قرار داده‌اند که گفته می‌شود انبارهای مهمات نیروهای وابسته به سپاه پاسداران ایران و حزب‌الله لبنان در آنجا قرار دارند.

دویچه وله افزود: شهروندان لبنانی که در نزدیکی مرز سوریه زندگی می‌کنند به رسانه‌های خبری گفتند که صدای جنگنده‌های اسرائیلی را در آسمان لبنان پیش از شنیده شدن صدای انفجار در دمشق، شنیده‌اند.

از ماه آوریل سال گذشته میلادی تاکنون نیروهای ایرانی و سوری چندین بار هدف حملات هوایی قرار گرفته‌اند که در آخرین آنها در ۲۵ دسامبر سه سرباز ارتش سوریه کشته شدند.

اسرائیل تاکنون به شکل متناوب اهداف مختلفی را در سوریه مورد حمله قرار داده است. این کشور می‌گوید که اهداف نظامی وابسته به ایران و انبارهای مهمات سلاح متعلق به حزب‌الله لبنان را هدف قرار می‌دهد.

این کشور تاکید می‌کند که اجازه نخواهد داد نیروهای ایرانی در سوریه پایگاه نظامی دائمی داشته باشند.

ایالات متحده آمریکا، متحد نزدیک اسرائیل، به تازگی تصمیم خود برای خروج نیروهای نظامی‌اش از سوریه را اعلام کرده است. این کشور با این همه تصریح کرده است که از هرگونه اقدام اسرائیل برای “حفظ امنیت‌اش” حمایت خواهد کرد.