مانی رسانه ManiMedia

استفاده از لبنیات در تضمین سلامت قلب

به گزارش سرویس تغذیه مانی رسانه-تحقیقات جدید حاکی از آن است که دستورالعملهای رژیم فعلی باید مورد بازنگری قرار گیرد تا عادتهای غذایی جمعیتهای مدرن از سراسر جهان را به خود اختصاص دهد. به عنوان مثال، گوشت قرمز و لبنیات فرآوری نشده، باید به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم از نظر قلبی لحاظ شوند.

محصولات لبنی مانند پنیر و شیر و گوشت غیر فرآوری شده در واقع می توانند باعث سلامت قلب باشند.

مطالعات قبلی نشان می دهند که یک رژیم غذایی که از گوشت قرمز و لبنیات اجتناب می کند اما سرشار از میوه، سبزیجات ، آجیل و غلات کامل است برای سلامتی قلب بهترین هستند. با این حال، تحقیقات جدید نشان می دهند که ما باید این دستورالعمل ها را اصلاح کنیم.

برای مطالعه دانشمندان پیوند بین رژیم غذایی و سلامت قلب را تقریباً در ۱۴۰،۰۰۰ فرد سالم، ۳۵-۷۰ ساله، که بیش از ۹ سال از نظر بالینی مورد پیگیری قرار گرفتند، بررسی کردند.

در این مدت، ۶،۸۲۱ نفر در اثر بیماری قلبی و عروقی درگذشتند و ۵ هزار و ۴۶۶ واقعه مهم قلبی و عروقی مانند حمله قلبی، سکته مغزی و نارسایی قلبی را تجربه کردند.

در این مطالعه افرادی که رژیم غذایی با تاکید بر میوه، سبزیجات، آجیل، حبوبات، ماهی، لبنیات و گوشت مصرف می کردند، کمترین خطرات بیماری قلبی عروقی و مرگ زودرس را داشتند.

به طور خاص، در مقایسه با افرادی که کمترین کیفیت را در رژیم غذایی خود داشتند، این افراد با داشتن رژیم غذایی غنی، ۱۱ درصد کمتر احتمال وقوع یک رویداد بزرگ قلبی و عروقی، ۱۷ درصد کمتر احتمال ابتلا به سکته مغزی و ۲۵ درصد کمتر احتمال مرگ به هر دلیلی را داشتند.

تغذیه نیوز در ادامه افزاد:علاوه بر این ، یافته ها حاکی از آن است که میزان مصرف کربوهیدرات تصفیه شده باید محدود باشد ، اما ممکن است گوشت قرمز لبنیات و غیر فرآوری شده دارای مزایای سلامتی بسیاری باشند.