مانی رسانه ManiMedia

اختصاص ۱۴ میلیارد دلار به کالا‌های اساسی نهایی شد

به گزارش سرویس اقتصادی مانی رسانه- اسدالله عباسی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در تشریح آخرین وضعیت اجرای مصوبه مجلس درباره تخصیص ۱۴ میلیارد دلار به کالا‌های اساسی، گفت: قرار بود تا کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات این موضوع را بررسی کند که این گزارش نهایی شده و جمعبندی آن طی هفته جاری در اختیار هیئت رئیسه پارلمان قرار می‌گیرد.

وی به تسنیم گفت: کمیسیون بودجه در گزارش خود جامعه هدف این ۱۴ میلیارد و چگونگی هزینه کرد این پول  و اینکه کالا‌های اساسی به چه کالاهایی گفته می‌شود پرداخته است.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه گزارش کمیسیون برنامه وبودجه درباره کالا‌های اساسی در جلسه علنی پارلمان بررسی می‌شود، اظهار داشت: نیاز به مصوبه جدیدی در این باره وجود ندارد چرا که اختیارات در این باره به دولت داده شده است؛ اما باید مجلس درباره نحوه توزیع این اعتبارات نظر دهد و دولت نباید خودسرانه عمل کند.

عباسی با بیان اینکه با گذشت چند ماه از سال ۹۸ موضوع اختصاص ارز دولتی به کالا‌های اساسی بلاتکلیف است، اظهار داشت:امیدوارم که مجلس و دولت در این باره به یک جمعبندی مشترک برسند تا مثمر ثمر باشد و اشتباهی در تخصیص این ۱۴ میلیارد دلار به کالا‌های اساسی ایجاد نشود.