مانی رسانه ManiMedia

احزاب دموکرات مسیحی آلمان خواستار حمایت از اقلیت های مذهبی شدند

به گزارش سرویس مسیحیت مانی رسانه-در پی حملات مرگبار سریلانکا که منجر به کشته شدن ۳۱۰ نفر شده است، سیاستمداران احزاب دموکرات مسیحی، دموکرات آزاد و سبزهای آلمان نسبت به افزایش مخاطراتی که جان اقلیت‌های مسیحی را تهدید می‌کند، ابراز نگرانی کرده‌اند.

برگزاری مراسم عید پاک در نوار غزه

سیاستمداران احزاب مختلف آلمان خواستار حمایت و پشتیبانی بیشتر برای تامین امنیت جانی اقلیت‌های مسیحی در سطح جهانی شدند.مارکوس گروبل از حزب دموکرات مسیحی آلمان و مسئول دولت این کشور در امور ناظر بر آزادی ادیان در گفت‌وگو با روزنامه “دی ولت” گفته است: «تروردر سریلانکا یکی از مجموعه حملاتی است که علیه مسیحیان در جهان روی می‌دهد.»گروبل با اشاره به خویشاوندی بین مسیحیت و اسلام، حملات نیروهای رادیکال مسلمان به اقلیت‌های مسیحی را غیرقابل فهم دانسته است.مسئول دولت آلمان در امور آزادی ادیان خواستار تربیت رواداری دینی برای همه شهروندان این کشور شده است.

مراسم ناسیونالیست‌ها هندو در الله‌آباد

فولکر کاودر، رئیس پیشین فراکسیون دو حزب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی در گفت‌وگو با روزنامه “بیلد” گفته است: «من به شدت نگران افزایش دامنه اذیت و آزار مسیحیان در آسیا هستم. جنبش‌های ناسیونالیستی بودایی‌ها، هندوها و مسلمانان در این قاره روز به روز چهره‌ای خشن‌تر به خود می‌گیرد.»کاودر در عین حال تاکید کرده است که باید از دولت سریلانکا خواسته شود در حمایت از کلیساها و تضمیمن امنیت آن‌ها پیگیرانه عمل کند. رهبر پیشین فراکسیون احزاب یاد شده در عین حال افزوده است که این درخواست تنها محدود به سریلانکا نمی‌شود و باید همه دولت‌ها در زمینه حمایت و پشتیبانی از اقلیت‌های مسیحی اقدام کنند.فولکر کاودر گفته است که نکته مهم در لحظه کنونی آن است که باید مانع از پدید آمدن شکاف بین پیروان ادیان شد و باید به گفت‌وگوی بین ادیان ادامه داد.هرمان گروهه، سخنگوی امور دینی فراکسیون احزاب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی نیز در گفت‌وگو با روزنامه “راینیشه پست” گفته است: «تبعیض دینی امروزه روز به‌ویژه علیه مسیحیان مشاهده می‌شود. آزادی مسیحیان برای انجام فرایض و آداب دینی سلب شده است.»میشائیل تویرر، معاون رهبر فراکسیون حزب دموکرات آزاد نیز در گفت‌وگو با روزنامه “دی ولت” گفته است: «بیش از ۱۰۰ میلیون مسیحی در کشورهایی زندگی می‌کنند که به آزادی و حقوق انسانی آن‌ها در رابطه با انجام فرایض دینی‌شان توجهی نمی‌شود.»

حمله به کلیسای قبطی‌ها در قاهره، ۲۹ دسامبر ۲۰۱۷

به باور او، اقلیت‌های مسیحی در کشورهای چین، کره شمالی، پاکستان و در بخش‌هایی از نیجریه تحت اذیت و آزار قرار دارند.میشائیل تویرر گفته است که تروریست‌ها برای حمله به کلیسا سریلانکا را انتخاب کردند که پیروان چهار دین بزرگ جهانی به‌رغم تنش‌های سیاسی در آن کشور، در صلح و آرامش با یکدیگر زندگی می‌کردند. او تاکید کرده است که باید مانع از وقوع “جنگ تمدن‌ها” شد.سیاستمدار اروپایی حزب سبزها، سون گی‌گولد نیز تاکید کرده است که آزادی مسیحیان در بسیاری از نقاط جهان مورد تهدید قرار گرفته است. به باور او “اروپا باید با پیگیری از حق آزادی ادیان در جهان حمایت و پشتیبانی بکند.

دویچه وله**