مانی رسانه ManiMedia

احتمال وقوع سیلاب کرج را تهدید می کند

به گزارش سرویس خبر مانی رسانه-۵۲۰ نقطه حادثه‌خیز از نظر سیلاب در استان تهران شناسایی شده است و احتمال سیلاب در کرج هم وجود دارد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای تهران بیان داشت: با بررسی‌های صورت‌گرفته احتمال وقوع سیلاب در کرج وجود دارد و همین بارندگی‌هایی که در ۴۸ ساعت گذشته اتفاق افتاد، اگر دو برابر بود در کرج سیلاب ایجاد می‌شد.در بخش سیلابی کرج ۲ میلیون جمعیت ساکن هستند که در صورت وقوع حادثه درگیر سیل می‌شوند، در صورتی که سیلاب اهواز ۱٫۵ میلیون نفر را درگیر کرد.

وی با بیان اینکه در جاجرود نیز وضعیتی این چنینی داریم، خاطرنشان کرد: ۵۲۰ نقطه حادثه‌خیز از نظر سیلاب در استان تهران شناسایی شده است که ۶۷ نقطه حادثه‌خیز آن در شهر تهران است که اقدامات لازم در این خصوص صورت گرفته، ولی کمتر از ۱۰ درصد از این نقاط حادثه‌خیز در شهر تهران رفع شده و در ۹۰ درصد همچنان مشکلات باقی است.

 مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به امداد رسانی به حادثه دیدگان در سیل و آبگرفتگی در بازه زمانی یک لغایت ٧ آبان، اظهار داشت: ١۶ استان  شامل آذربایجان غربی،البرز، اصفهان، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، زنجان، سمنان، کردستان،کرمانشاه، قزوین، قم، لرستان، مرکزی و همدان تحت تأثیر قرار داشتند.وی ادامه داد: به ٨۴۶ نفر در ۴٣ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین این مناطق امدادرسانی شده است.