مانی رسانه ManiMedia

آمنه سادات ذبیح پور از سپیده قلیان شکایت کرد!

به گزارش سرویس حقوق بشر مانی رسانه- در حالی که سپیده قلیان، فعال مدنی، در حبس به سر می‌برد، جلسه دادگاه این فعال مدنی زندانی با شکایت یکی از خبرنگاران صداوسیما قرار است روز دوم آذر امسال برگزار شود.

جمال حیدری منش، وکیل مدافع خانم قلیان، ضمن اعلام این خبر در استوری صفحه اینستاگرام خود نوشت که با شکایت آمنه سادات ذبیح پور و همراهی وزارت اطلاعات، وقت رسیدگی به اتهام سپیده قلیان برای هفته آینده ابلاغ شده است. او همچنین یادآور شده است: «شکایت مستند خانم سپیده قلیان از خانم آمنه سادات ذبیح پور در خصوص برنامه طراحی سوخته با قرار منع تعقیب رد شد و اعتراض به این قرار هم تاکنون به نتیجه نرسیده است.»

پیش از این سپیده قلیان در توئیت‌هایی نوشته بود که آمنه سادات ذبیح‌پور، خبرنگار صدا و سیما که در مراحل تولید برنامه تلویزیونی طراحی سوخته در اتاق بازجویی حضور داشته، متنی از قبل آماده شده را به سپیده قلیان داده است تا آن را در مقابل دوربین بخواند.

این فعال مدنی زندانی در ایران در ۲۰ بهمن ماه گفته بود که بعد از حضور در شعبه سوم بازپرسی اوین، به خاطر رسانه‌ای کردن اخبار زندانیان عرب به «تبلیغ علیه نظام» و از بابت افشای نقش بازجو-خبرنگاری آمنه‌سادات ذبیح‌پور به «نشر اکاذیب» متهم شده و با قرار کفالت ۱۸۰ میلیونی به طور موقت آزاد شده است.